Oggy se loučí s Prahou
menu

Oggy se loučí s Prahou

Zdravím naposledy z Prahy,

Bobáš říkal, že nejlepší, co mě kdy mohlo v Praze potkat, je poslední, rozlučkový, víkend a měl pravdu. V sobotu jsme se byly podívat na mezinárodní výstavě psů v Letňanech a v neděli jsme vyrazily na velký výlet. Nejdříve do Ratibořic do Babiččina údolí. Auto jsem nechaly na parkovišti u zámku a šly se podívat na sochu Babičky s vnoučaty a poté na splav. Naší návštěvu jsme zakončily v zámecké zahradě.

Odpoledne jsem se přesunuly do kempu Velké Dářko v CHKO Žďárské vrchy. Ubytovaly jsme se a šly jsem se ještě trochu projít kolem vody, když jsme se vrátily do kempu, navečeřely jsme se, chvíli poseděly u ohně a pak zalezly do stanu. Já si našla skvělé místo, tělo jsem měla mezi paničkou a Lenkou a hlavu si položila na Lenky břicho. Hanka totiž jednou psala, že při canisterapii (polohování člověka a psa) je nejpohodlnější pro obě strany položit si hlavu do oblasti mezi břichem a hrudníkem, mě se teda spalo pohodlně...

V pondělí ráno jsme vstávaly docela brzo, ale to ticho bylo okouzlující. Sbalily jsme stan a jely do Klučova podívat se na flatí miminka. Odpoledne jsme si udělaly výšlap na Blaník. dole pod kopcem byla cedule, abychom si stoply čas, za který vystoupáme a pak na vrcholu z tabulky zjistily odpovídající věk. Ale asi tam měli chybu, nám cesta trvala trochu přes 40 minut a jim tabulka končila 23 minut = 72 let. Lenka se to zkoušela svádět na mě, prý nemůžou moc chvátat, když s sebou mají to štěňátko, tedy mě- devíti měsíční psí mládě. Cestou dolů jsem šly delší cestou a zastavily jsme se u Veřejové skály. Když bude České zemi nejhůře vyjedou z Blaníku přes tuto skálu pánové s meči a štíty, bájní Blaničtí rytíři a Českou zemi zachrání.

Pátek téhož týdne jsem si zabalila granule a růžového plyšového koně My little pony a jela metrem na Zličín, kde si mě vyzvedla teta Magda, u které teď bydlím a budu bydlet cca do půlky prázdnin, než nastoupím do opravdového výcviku. První den jsem se se všemi seznámila a za pár týdnů vyrážíme s Magdou na dovolenou.

Pac a pusu Vaše Oggynka.

PS: doneslo se ke mně, že můj plakát, kde lákám na divadelní hru, už visí nejen u Národního divadla, ale i přesně naproti zastávce do Ikee u metra na Černém Mostě a dokonce i u nás ve vestibulu metru Prosek (jakoby snad znali má oblíbená místa), takže se mě v Praze jen tak nezbavíte...