Oggy na jarních procházkách
menu

Oggy na jarních procházkách

Ahojte,

tak snad už nám doopravdy začalo jaro a toho jsme musely využít. Nejdříve jsme se jely podívat do Decathlonu na nabídku stanů. Cestou tam jsme se také stavily na louce, vyfotit se na jakýsi kanál, na kterém se fotili skoro všichni asisťáci bydlící u mé současné rodiny. Sice jsem se tam fotila již jako malá, asi tříměsíční, ale fotky z tehdy nic moc.

Nabídka stanů byla různorodá, já si vybrala jeden pěkný, ale aby ho sdílelo více bytostí byl docela malý. Nakonec jsme tedy musely vybrat jeden mnohem větší, na léto prý ideální.

Také jsme hned na začátku měsíce vyrazily do Tišic na procházku okolo vody. Několikrát jsme se zastavily, sedly si u břehu a koukaly na vodu. Na jednom místě byla dokonce cedulka, že to místo je vhodné pro handicapované rybáře, ale nejspíše tam povede i jiná cesta, jelikož ta, po které jsme přišly my, byla docela úzká a hrbolatá.

První víkend jsme opět jely do Třemošné. Tentokrát se nás sešlo opravdu hodně, takže se to trochu táhlo. Příjezd byl už někdy okolo páté, ale zkoušení trvalo až někdy do desíti, a to i vynechali test IGDF. Druhý den se jelo do Tesca, tam už to šlo trochu rychleji, ale to bylo tím, že skoro vše bylo společně - společně jsme šli venkem, společně jsme jezdili na eskalátoru a také jsme společně chodily po obchodě. Na závěr jsme zvládli společně společnou fotku.

Také jsem navštívila veletrh For Pets. Ve čtvrtek jen na chvíli popovídat si s Oli, v pátek pozdravit Pavla a převzít kasu a v sobotu jsem byla prodávat. Seděla jsem u stánku, ale bylo to docela monotónní, samé triko nebo hrneček. Naštěstí se za mnou přišel párkrát podívat jeden úžasný kamarád, který se velmi podobal na Maxipsa Fíka, také byl velmi velký, hnědo-bílý, chlupatý a dokonce stejně jako Maxipes Fík uměl mluvit, akorát jsme se ho zapomněla zeptat z jaké byl chovatelské stanice, třeba by se jim do tlapek hodil jako multifunkční asisťák.

Na For pets jsem se také seznámila s Majdou Demlovou (vy ji asi budete znát, má od Tlapek Irču), to je Vám tak úžasný a přátelský člověk, že chvíle na setkání nestačí. Proto se s Lenkou domluvila, že následující středu spolu vyrazíme na procházku.. A tak se i stalo. Ve středu odpoledne jsme s Lenkou jely do Vinoře, kde jsme měly sraz s Majdou a její asistentkou Veronikou. S Majdou jsem se pořádně přivítala a pak jsme jely společně do Letňanského lesoparku. Celkem jsme tam strávily asi tři hodiny - Majda se se mnou mazlila a různě jsme blbly. No myslím, že nás to všechny krásně zdravě unavilo a moc jsme si to užily.

Na konci měsíce jsme opět vyrazily do Tišic k pískovně. Tentokrát jsme se však nenamáhaly s obcházením, ale rovnou jsme si našly pohodlné místo ve stínu na břehu. Mě voda vůbec nelákala a Lenka si jen smočila kotníky, prý docela blbý přístup. Takže jsme víc jak hodinu jen tak seděly, odpočívaly a koukaly do dálky na vodu.

Pac a pusu z přírody, Vaše Oggy.