Šikovná společnice Odra
menu

Šikovná společnice Odra

Po delší odmlce se opět hlásí ostravská šikovná společnice Odra, společně s Ríšou a Gabkou a nově také s novým členem rodiny, Ferdinandem J. Posíláme moc pozdravů všem z Pomocných tlapek a také pár slov o našem životě.

Jednoduše by se dalo říct, že náš život je ve své podstatě stejný. Nastávají jen změny v našem bydlení, které chceme konečně rozšířit o trochu větší prostory a všichni pevně věříme, že se nám to do konce tohoto roku povede a Vánoce již strávíme v novém. Naše Odrynka už tak trochu stárne J a v letních šílených vedrech se jí těžko dýchalo a byla unavenější. Jakmile však vedra pominula, tak byla a je zase plná života a je to o mnohem lepší. Je v pohodě a s Ríšou to táhnou stále za jeden provaz. Svou úlohu společnice velmi dobře zvládá a na pokyny reaguje tak jak jsme už zvyklí, tj. spolehlivě.

Odra za ty roky patří bezpodmínečně do naší rodiny a také za tu dobu mohu vyhodnotit, jak nesmírně pomohla Ríšovi v jeho chvílích samoty. Dneska už je Ríša přeci jen starší, 12 let, a chvíle strávené sám se sebou občas vyžaduje. Jediného na koho nezapomene, aby byl s ním, tak je Odra. Ta většinou zůstává v jeho blízkosti. Mám takový pocit, že je i jeho „vrbou“, protože jsem je mnohokrát přistihla, jak si s ní Ríša povídá. Máme u domu plošinu a i při přesunech plošinou ho musí Odra doprovázet. Vždy a v každé zprávě jsem říkala a říkat budu, že Odra nám svou existencí opravdu pomohla jako společnice. Snažím se vždy najít jiný výraz, ale společnice je to správné slovo, které k ní prostě patří. Vystihuje přesně tu činnost, kterou u nás stále plní nad naše prvotní očekávání.

Proto veliké díky patří Pomocným tlapkám, které nám tohoto tvora „dodali“ a vycvičili a vůbec tomu, že jsme na jejich inzerát narazili při prohlížení jednoho časopisu. Všechny pracovníky a dobrovolníky moc obdivujeme a fandíme jim, protože víme, že bez nich bych se nám taková zkušenost a pomoc nedostala. Díííííky :)

S přátelským pozdravem, držením palců pro další možný výcvik nových psích asistentů a společníků a také přání nádherně prožitých svátků Vánočních, které jsou již za rohem a nekončící elán ve výcviku pejsků a především hodně zdraví, štěstí a pohody v Novém roce 2014 Vám všem přeje

Ríša s Odrou, Gabka a Ferda J

V Ostravě 22. 11. 2013