Ríša, Odrinka a já
menu

Ríša, Odrinka a já

Milé POMOCNÉ TLAPKY,

Dlouho jsem přemýšlela, zda Vám poslat běžnou zprávu ze soužití, ale nakonec jsem se rozhodla, že Vám napíšu pár řádků o našem životě – mém, Ríšovém a Odrynky. Tedy společný život nás tří. Možná budu trochu osobní, ale o to více upřímná.

Jak všichni víte, tak jsem se před dvěma roky rozvedla se svým manželem a tatínkem Ríši. Bydlíme nyní s Ríšou a s Odrynkou v Třebovicích v rodinném domě mých rodičů. I když je to celkem velký dům, tak naše prostory v něm jsou dosti omezené a skládají se z jednoho pokoje, malé kuchyňky a sociálního zařízení. Nám to však ke štěstí stačí a myslím, že můžu říci za nás tři, že jsme spokojeni. U domu máme velkou zahradu a vchod z kuchyňky přímo na zahrádku, což je ideální, a jelikož je únorová zima, tak s netrpělivostí očekáváme příchod jara až se ty dveře otevřou a do domu vstoupí jarní slunce. Chtěla jsem tím vším říci, že nejen pro mě a Ríšu je to bezva, ale je to skvělé i pro našeho psího miláčka Odrynku.

Co se týká našeho společného života s naším šikovným společníkem? Riška i já jsme moc rádi, že ji máme, a že patří mezi nás. Ríša je na ni hodně zvyklý a fixovaný a miluje procházky, má radost, když si ji může vést na vodítku, dávat ji povely apod. Musím říci, že „šikovný společník“ je velmi výstižný název pro našeho psíka, protože u nás tento pojem naplňuje 100%. Ráno, než jdeme do školy, tak nám přinese Ríšovy boty, když se oblékáme, cokoliv nám spadne, tak pohotově zvedne a podá, a když se vracíme ze školních a pracovních povinností, tak přináší domácí přezůvky sotva slyší klíče ve dveřích. Je to ohromný mazel a při ranním probuzení si dá přední tlapky k nám na postel a dokáže se mazlit jako malé dítě. Riška chodí co 14 dní na víkend ke svému tatínkovi a ve většině případů si Odrynku bere sebou. Je to jeho věrná přítelkyně, a když jede bez ní, tak jde vidět, jak je smutný. Chodíme často na procházky nebo jen tak vymýšlíme společné hrátky na zahradě. Za 14 dní nás čekají jarní prázdniny a vyrážíme na jižní Moravu na dovolenou. Samozřejmě nás Odrynka bude doprovázet. Moc se těšíme. Co se týká ubytování s pejskem, tak jsme měli vždy štěstí a nebyl problém. Lidé vždy byli vstřícní a milí což nás moc těší a jsme za to rádi.

Celkově Odrynka přispívá k Ríšovému vývoji a já jsem za to moc vděčná. Mají se rádi a mě vždy potěší, když ji Ríša chytí kolem krku a nechá se od ní „pusinkovat“. Má z toho nesmírnou radost a radost v dětských očích je přece to, na čem záleží úplně nejvíce. A vím, že Pomocné tlapky si toho jsou plně vědomi, protože vidí, že jejich práce je smysluplná a my Vám za Vaši práci moc a moc děkuji.

S přátelským pozdravem
Gabka a Ríša Čumpelíkovi a Odrynka