Soužití s Naďou je čím dál lepší
menu

Soužití s Naďou je čím dál lepší

Dobrý den milí členové Pomocných tlapek,

zdravíme vás v době posledních prázdninových dní, které si i díky Nadě velmi užíváme. Už vám píši v pořadí čtvrtou zprávu a mám pocit, že soužití s novým psím přírůstkem je čím dál lepší. Zdokonalujeme se hlavně v tom, že už dokážeme odhadnout, co Naďa potřebuje a chce. Nestává už se, že by se nám vykakala na chodníku během cesty vedle vozíku. Už přesně odhadneme, a Patrik je v tomto vůbec nejlepší, že se jí během cesty chce na záchod a zařídíme vše, aby si v klidu došla. V době prázdnin, které trávíme na chalupě s dostatkem prostoru pro vyběhání je vše o hodně snazší, ale stále dodržujeme 3 krát denně rychlovenčení a pravidelné procházky vedle vozíku po okolí. Patrik v průběhu prázdnin dostal elektrický vozík a měli jsme drobet strach, jak se s tím Naďa popasuje. Je to ale moc šikovná holka a tak chodí vedle elektrického vozíku stejně perfektně, jako vedle mechanického. Jsme stále nadšení z toho jak moc hodný, nekonfliktní a přátelský pes to je. Užíváme si s ní procházky jak do města, tak do přírody. A ona vždy ví, jak se chovat.

Denně Patrikovi přináší bažanta a telefon, stejně jako dlahy, ve kterých ho 2 krát denně postavujeme do vertikalizačního stojanu. Patrikovi podává spadlé předměty, krásně otevírá dveře a sundává kšiltovku. Každý večer vydrží s Patrikem skoro půl hodiny polohovat a pak mi vydatně pomáhá, když Patrika masíruji. To je k nezastavení a navíc se u toho i pobavíme. Je kouzelná, jak neví, kterou nohu by Páťovi olízala dřív.

Také si nechá pravidelně zkontrolovat uši i zuby. Ty denně ošetřujeme gelem proti zubnímu kameni. Dostává stále stejné dávky krmení a váhu si tak udržuje téměř stále stejnou. Má ráda pohyb a miluje, když jí s Patrikem házíme míček a ona jej přináší. Když je jí horko, osvěží se v napuštěné vaničce a je spokojená.

Přejeme hezký zbytek prázdnin a moc vám děkujeme.

S pozdravem Kociánovi