Naďa je Patrikovi vždy ku pomoci
menu

Naďa je Patrikovi vždy ku pomoci

Vážení a milý přátelé z Pomocných tlapek,
než jsme se nadáli, uběhl půlrok od poslední zprávy a my vás opět zdravíme z Českých Budějovic se zprávou o našem soužití s naší šikovnou společnicí Naďou.

Poslední zprávu jsme posílali v době jarního nouzového stavu a těšili se, že snad v létě ta potvora Corona zmizí, i když tak naivní jsme nebyli, ale doufali jsme, že se alespoň bude držet na uzdě. A bohužel už vás opět zdravíme v době dalšího nouzového stavu. Jen Naďa si zajisté nestěžuje. Má dostatek zájmu, procházek a stále je s ní někdo doma. A protože je to pes aktivní, tak být s ní doma znamená, že po snídani, kdy se ještě dospí, na Vás kouká a očima říká: „Tak co bude? Půjdeme něco dělat, půjdeme ven nebo si hrát s mým oblíbeným míčkem?“ Krásně si nás vycvičila a omotala kolem prstu, je to holt ženská vychytralá. Ale celá naše rodina s ní tráví čas velmi ráda.

Naďa je Patrikovi vždy ku pomoci. Kdykoli mu něco spadne, i když dřímá, vylítne a horlivě mu spadlý předmět podává. Úplně s jistotou přináší bažanta a dlahy, ve kterých Patrik stojí ve stojanu. Když Patrika oblékáme, zkoušíme jí poslat pro boty. Tam jí musíme ukázat, protože sice přesně ví, ale občas přinese boty cizí. Velmi ráda svléká rukavice a čepici, což už si v těchto chladných dnech také znovu zkusila. Velmi ráda pomáhá, když Patrika masírujeme. I když už je večer unavená, tento každodenní rituál si nenechá nikdy ujít a poctivě se střídá – jednu nohu ona a jednu masér – mamka. Stejně tak nemá problém s polohováním, kdy vydrží 20 minut prohřívat Páťovi podkolenní. Často si Naďu posíláme mezi sebou s nějakým předmětem a ona jej vždy donese. To jí velmi baví. Ráda a moc pěkně přináší Patrikovi jeho nepostradatelný mobil. Je šikovná, když jde vedle Patrikova vozíku. To se přímo vznáší a jde tak důležitě, ničeho si nevšímá, jen mává ocáskem jako praporkem. Umí se hezky chovat v obchodě, ve městě, ale i například u veterináře. Když se s někým zastavíme na ulici, tak si lehne a nikdy na sebe nepoutá pozornost, jen trpělivě čeká. Stejně tak v obchodě je ukázněná a krásně zvládá odložení.

Naďa si díky dostatku pohybu, stejné dávce krmení a rozumné míře pamlsků drží svou váhu 31 kg. Každých 14 dní jí vážíme a váhu zapisujeme. Denně jí večer nanášíme gel na zuby a týdně prohlížíme uši. Když je potřeba a je v nich větší maz, aplikujeme ob den výplach uší, který ale Naďa nemá ráda. Ale je poslušná a nechá si ouška vypláchnout. Každé tři měsíce dostává Naďa tabletu na odčervení a ještě nyní v říjnu jsme po poradě s veterinářem dali tabletu proti klíštěti a blechám.

V létě jsme oslavili Nadi třetí narozeniny a již podruhé u nás. Čas, který s námi je, si nemůžeme vynachválit. Je to hodný a šikovný pes a dělá nám velkou radost. Není jen pomocníkem pro Páťu, ale je mu především kamarádkou a nám všem milou společnicí. Děkujeme za ní, za její vychování, které doufáme, nekazíme. Snažíme se důsledně dodržovat doporučení a rady našich trenérů. Moc vás všechny do Plzence zdravíme a snad nám bude situace přát a setkáme se osobně. Buďte zdraví a opatrujte se.

S pozdravem Kociánovi