Toulky s Mikešem
menu

Toulky s Mikešem

V polovině května jsme si půjčili obytné auto a vydali se po vzoru slavného amerického spisovatele objevovat krásy naší vlasti společně s našimi psy – tlapkáckým flatím juniorem Mikešem a kníračkou Peggy.

Nejdříve jsme si zajeli prohlédnout výběhy afrických zvířat ve Dvoře Královém. Psi do pěší části ZOO smějí, do safari parku ale ne (a ani jsme se tomu nedivili, když se v závěru projížďky safari vláčkem procházel lev prakticky hned vedle našich sedadel).

Další den jsme věnovali návštěvě dvou zámků a jejich udržovaných zahrad a parků – po Novém Městě nad Metují jsme si i s Mikešem prohlédli krásné interiéry zámku Častolovice.

Následná zastávka byla v Moravském krasu – do jeskyní s námi Mikeš nešel, ale na konci prohlídky Sloupsko-šošůvských jeskyní jsme se od průvodce dozvěděli, že mají v nabídce i speciální trasu pro vozíčkáře.

Své několikadenní putování jsme zakončili v lednicko-valtickém areálu, kde jsme obdivovali řadu romantických staveb.

Mikeš absolvoval celý výlet naprosto v pohodě - protože jsme do obytného auta vzali i jeho „boudičku", vůbec mu nepřišlo, že by nastala nějaká změna a klidně pochrupoval i během cesty.