Paličatý Mikeš
menu

Paličatý Mikeš

Mikešovi byly v prosinci 3 měsíce. Je to silné, sebevědomé štěně, někdy dost paličaté – opakovaně zkouší prosadit svou a nerad se podřizuje. Občas je taky třeba krotit jeho příliš temperamentní projev. Je hodně zvědavý, venku ho zajímá každý člověk, kdo jde kolem, a jakmile zaslechne hlásky dětí, je přímo fascinovaný.

Rychle chápe nové cviky – hezky přibíhá na zavolání jménem (zvlášť, když to odměníme alespoň kousíčkem pamlsku), už ví, co znamenají povely sedni a lehni – teď je třeba to upevňovat v různých situacích a také dbát na to, aby v dané poloze chvíli vydržel. Vzhledem k tomu, že je Mikeš takový neposedný čertík, bude to vyžadovat nějaký čas a důslednost. Velmi slibně vypadá aportování – vezme jakýkoli materiál a ochotně s ním přibíhá k nám, navíc zvednutím hlavy umožní předmět převzít.

Přechod do městského prostředí mu nedělal potíže, rychle si zvykl na běžnou frekvenci. Postupně chodíme na více frekventovaná místa (před obchody, mezi prodejní stánky) – vše zvládá v pohodě. Absolvoval s námi už několik jízd v autě, svezl se i tramvají a autobusem, běžně jezdí výtahem, vyzkoušel i pohyblivý pás u obchodu – se vším se vyrovnal bez problému. Návyk na obojek, vodítko i označovací vestičku byl rychlý, postupně ho začínáme přivykat i haltině.

Jak je vidět, předvýchova Mikeše jako budoucího asistenčního psa se zdárně rozbíhá.