TZ Max a Kačka děkuji
menu

TZ Max a Kačka děkuji

Max a Kačka 195 asistenční tým

Začátek roku 2017 byl ve znamení předání již 195 asistenčního týmu společnosti Pomocné tlapky o.p.s
Pes Max byl jako štěně svěřen do adoptivní rodiny společnosti, kde první rok strávil u pečlivé vychovatelky. Ta ho naučila slušnému chování, chůzi na vodítku, hygienu, jak se chovat doma, ale i u kadeřníka, či u lékaře. Samozřejmostí je , že zvládl i cestování MHD, či autem.

V roce, po zdravotních a povahových testech byl zařazen do denního studia stření tlakácké školy, kde strávil 4 měsíce. Pod vedením trenéra se učil speciální dovednosti jako podávání všech předmětů, tahání zatím jen hadru, rozeznávat předměty, polohovat. Tohle byl pro něj „ nadpsí" úkol. Jeho temperament byl neskutečný, ale snažil se ho krotit.
Střední školu zvládnul výborně a trenéři spolu s odborníky vytipovali, komu by mohl pomáhat. Tip padl na slečnu Katku z Ostravy, která má vážnou svalovou nemoc, která ji upoutala na vozík.

Kačka strávila s maminkou v Plzni pod vedení trenéra pár dní a zkoušelo se, jak Max zvládá doposud naučené dovednosti, jak reaguje na Kačku a jak ona komunikuje s ním. Protože vše dopadlo výborně, od této doby se Max na vysoké škole Pomocných tlapek učil dovednostem přesně dle potřeb Katky.

Jelikož Kačka měla vážnější problémy s pojené s nemocí, na závěrečné secvičení přijela rovnou z nemocnice, kde ji zasádrovali obě nohy. Přes to přijela , poctivě s Maxem trénovala a po zkouškách již mohla s Maxem domů. První dny celou rodinu doprovázel trenér Petr, ale po pár dnech odjel a věnuje se dalšímu studentovi.

Od té doby jsou ti dva spolu a tvoří tým.

Jak se jim po prvních dnech vede? Píše maminka:
„Konečně se přes zdravotní komplikace a nový režim dostávám k tomu, abych popsala první dny Maxe u nás doma.
Na režim našich dnů si Max zvykl velice rychle, dokonce si už na sebe zvykli i s naším starším pejskem Míšankem, pro kterého byl a ještě je Max velká konkurence. Dokonce díky Maxovi začal více poslouchat a snaží se po vzoru Maxe podávat věci.

Pro Maxe i přes větší počet lidí zůstala Katka na prvním místě, nemuseli jsme řešit žádné problémy, je opravdu perfektně připraven. Podávat věci, pomáhat Katce při vyslíkání mu dělá radost, jde to na něm vidět. Jako důležitá dovednost se ukázalo otevírání dveří a to, že mě dovede ke Katce do jejího pokoje, když to potřebuje. Vyhovují si navzájem i režimem. Některé dny doprovází Katku do školy, pak si odpočinou a zase něco podnikají, poslední dobou jsme začali i polohovat. Max jako by věděl, že Katku nejvíc bolí kolena, a když ji dám do postele, tak na povel už ví, jak si na ni lehnout, aby ji to pomohlo.

Při cestování autem i tramvají je vzorný. Občas, většinou když je unavený, nebo se blíží čas krmení, tak s ním nic moc není, někdy se snaží si postavit hlavu, ale stačí změna tonu hlasu a zase je to on, poslušný MAx. Vypadá to, že výběr se opravdu povedl a ti dva k sobě patří.

Tímto bych chtěla moc poděkovat Pomocným tlapkám, trenérům i sponzorům, všem, co se na výchově a výcviku Maxe podíleli, Katka získala perfektního parťáka a pomocníka, který ji pomáhá nejen fyzicky, ale i po psychické stránce. Práci, kterou děláte, má velký význam a pomáhá potřebným lidem.

Ještě jednou moc děkujeme.
Sasákovi".

 

Patronem výchovy týmu je Nadace Veolia a patronem speciálního výcviku Nadace ČEZ, děkujeme.