Max je u nás již déle než měsíc
menu

Max je u nás již déle než měsíc

Max je u nás již déle než měsíc. Za tu dobu si skvěle osvojil denní režim Katky. Momentálně má Katka, místo nohou, v sádře ruku a před sebou operaci.

Věřím, že vše proběhne lépe než minule díky Maxovi. Zrovna dnes ji Max doprovodil na diabetologii, chodí s ní pravidelně na rehabilitace a 1 - 2krát do týdne ji doprovodí do školy. Učení ve škole ho docela nudí, doslova čeká, až bude moct něco podat. Jinak vyslékat Katku a pomáhat jí mu dělá doslova radost. Jako velká pomoc se ukázalo otevírání dveří a přinesení vzkazu. Když si jde Katka lehnout, Max má vedle ní deku a přesně dokáže vycítit, co ji nejvíc bolí a tam si lehne. Většinou to jsou kolena. Jinak jsem ji koupila novou, širší postel, aby tam měli všichni dost prostoru.

Max Katce neskutečně pomáhá a ona mu to oplaci láskou. I terapeut na rehabilitačních si všiml, že je mezi nimi hodně silné pouto, na tak krátkou dobu.

Střípky z týmu

Max umí držet vodítko, aby ho netahal po zemi, když musím vézt vozík do výtahu a Katka ma sádru. Je opravdu šikovný, počká až sjede nebo vyjede plošina a na povel s vodítkem v puse sejde, nebo vyjde po schodech.

Patronem výchovy týmu je Nadace Veolia a patronem speciálního výcviku Nadace ČEZ, děkujeme.