Katka získala perfektního parťáka a pomocníka
menu

Katka získala perfektního parťáka a pomocníka

Dobrý den,
konečně se přes zdravotní komplikace a nový režim dostávám k tomu, abych popsala první dny Maxe u nás doma.

Na režim našich dnů si Max zvykl velice rychle, dokonce si už na sebe zvykli i s naším starším pejskem Míšankem, pro kterého byl a ještě je Max velká konkurence. Dokonce díky Maxovi začal více poslouchat a snaží se po vzoru Maxe podávat věci.

Pro Maxe i přes větší počet lidí zůstala Katka na prvním místě, nemuseli jsme řešit žádné problémy, je opravdu perfektně připraven. Podávat věci, pomáhat Katce při vyslíkání mu dělá radost, jde to na něm vidět. Jako důležitá dovednost se ukázalo otevírání dveří a to, že mě dovede ke Katce do jejího pokoje, když to potřebuje. Vyhovují si navzájem i režimem. Některé dny doprovází Katku do školy, pak si odpočinou a zase něco podnikají, poslední dobou jsme začali i polohovat. Max jako by věděl, že Katku nejvíc bolí kolena, a když ji dám do postele, tak na povel už ví, jak si na ni lehnout, aby ji to pomohlo.

Při cestování autem i tramvají je vzorný. Občas, většinou když je unavený, nebo se blíží čas krmení, tak s ním nic moc není, někdy se snaží si postavit hlavu, ale stačí změna tonu hlasu a zase poslouchá. Vypadá to, že výběr se opravdu povedl a ti dva k sobě patří.

Tímto bych chtěla moc poděkovat Pomocným tlapkám, trenérům i sponzorům, všem, co se na výchově a výcviku Maxe podíleli, Katka získala perfektního parťáka a pomocníka, který ji pomáha nejen fyzicky, ale i po psychické stránce. Práci, kterou děláte, má velký význam a pomáhá potřebným lidem.

Ještě jednou moc děkujeme.
Sasákovi

Patronem výchovy týmu je Nadace Veolia a patronem speciálního výcviku Nadace ČEZ, děkujeme.