Pracant Matěj
menu

Pracant Matěj

Zdravíme Pomocné tlapky a všechny, kteří Tlapkám pomáhají.

Matěj nám na podzim hodně přibral, měl 3kg nadváhu, ale povedlo se nám to dát do pořádku a má zase svou váhu (33 Kg).

Matěj je stále veliký pracant. Podá vše, na co ukážeme. I takové drobnosti, jako jsou kreditky, knoflík, mince, nit podá „levou zadní". Matěj potřebuje stále něco dělat, proto se objevil malý problém - jak ho zabavit, když zrovna máme jiné povinnosti (krmení dětí...atd.). Objevili jsme úžasnou hračku, která Matěje zabaví. Je to plastový NEZNIČITELNÝ kong – šišatý plastový měkký míč, který skáče do všech stran. Když se Matějovi nechce běhat, tak si ho jen tak sám v leže popostrkává čumákem a on se zase vrátí obloukem zpět. A když má Matěj kousací náladu, tak ať kouše vší silou, nerozkouše! Matěj brzy pochopil, že může kousat jen svůj kong.

Matěj stále dokazuje, že je chytrý pes. Naučil se nový povel „zapni vysavač". Během minuty povel pochopil. Když vidí, že někam vysavač nesu, běží za mnou a už ví, co po něm budu chtít. Naučil se velmi rychle i otevírat nový odpadkový koš. Měli jsme ten bezdotykový, ale často docházely baterky. Pořídili jsme si klasický plastový, který se otevírá nohou. Zkoušela jsem Matěje naučit sešlápnout páčku, ale Matěj si našel svou taktiku. Čumákem si zvedne víko a hodí plínu do koše.

S Matějem chodíme pravidelně vyzvedávat Vaška ze školky. Vašek ví, že přímo ze školky půjdeme venčit Matěje. Oba se na to těší, Vašek rád drží vodítko. Zlepšil si tak úchop rukou.

Malý Vojta (bratříček Vaška) si s Matějem taky moc rozumí. Někdy se popadáme za břicho, co ti dva spolu vyvádějí. Matěj je trpělivý a nechá si vše líbit.

Děkujeme za parťáka Matěje.

Do roku 2016 přejeme jen to dobré.

Zdraví rodina Dalecká s Matějem.