Marley s Danielkem jsou sehraná dvojka
menu

Marley s Danielkem jsou sehraná dvojka

Dobrý den,
Letos kombinujeme terapii therasuit v Polsku s Feldenkreisem v Třinci, kde s námi Marley jezdí na pobyty. Marley s Danielkem jsou sehraná dvojka. Každý den dělají canisterapii, kterou si užívají oba. Marley podává Danielkovi hračky na stolek, to je stále Danielka oblíbená zábava házet neustále vše na zem Marlykovi, aby mu to mohl podat.

Mě asistuje Marley u úklidu, moc rád podává vyprané prádlo, když věšíme na sušák. Plína do koše je stále nejoblíbenější činnost. Marley je přeborník ve vyhledávání košů i na cizích místech, takže když běží do koše, je rychlej jako blesk.

Nyní chce Daniel spoustu činností dělat sám, např. svlíkání, oblíkání, tak mu Marley pomáhá... myslim, že jsou super sehraná dvojka. Ještě pořídíme nějaké fotografie a dopošlu.

Marley s námi chodí naprosto všude. V květnu jsme byli v lázních v Klimkovicích, tak jsme navštívili ZOO v Ostravě, kde psi mají vstup zakázán. Pustili nás bez problémů, alespoň zvířata trochu ožila. Marley se choval vzorně. Po vysvědčení jsme s dětma otestovali i ZOO u nás v Liberci, kam rovněž psi nesmí, a taky bez problémů.

Na podzim jsme Danielkovi v rámci terapie pořídili kocoura mainky, naprosto jsou s Marleyem sehraná dvojka, u každé canisterapie polohují společně... kocour je do Marlyho naprosto zamlovanej, a protože vedle něho vyrůstá, tak ho trochu podezřívám, že si myslí, že je taky asistenční pes, protože od Marlyho okoukal nošení hraček Danečkovi, otevírání dveří, u všeho asistují pro jistotu oba, takže máme doma veselo.

Čím je Daniel težší, tím komplikovaněší jsou naše přesuny po schodech a k autu, takže když Marley pomáhá a otevře dveře nebo mi často padají klíče, tak je jeho pomoc velmi žádoucí. Moc děkujeme vám všem, že ho máme, je pro nás velkou pomocí a hlavně přináší velkou radost celé rodině.