Daník Trdla a Marley
menu

Daník Trdla a Marley

Danielek se narodil předčasně v 29. týdnu 20. 9. 2011. Dva dny po porodu nastaly velké komplikace, praskli mu plíce, museli resuscitovat, jeho mozek byl velmi dlouho bez kyslíku a doktorům se ho nedařilo stabilizovat. Bohužel mu nedali šanci a čekali na konec. Byl velmi dlouho bez kyslíku, díky doktorům, kteří čekali až bude po všem a dávali mu hodinu, přesto přežil a svůj život si těžce vybojoval. Následkem nedostatku kyslíku mu odumřela velká část buněk v mozku, přiřkli mu DMO spastickou kvadruparézu, epilepsii westův syndrom, které jsme se úplně zbavili alternativně a nyní je Danielek již dva roky bez záchvatů  eeg čisté i bez léků. Náš největší problém je těžká spasticita, itenzivně rehabilitujeme metdou Therasuit v Polsku a Klimkovicích. Přesto jaký těžký byl jeho start do života, Danielek se nevzdává a jde stále dopředu. Mentálně je zcela v pořádku a to ho žene jako hnací motor dopředu. Prostě se hýbat chce a jde si za svým cílem.

30. 6. jsme jeli do Plzně na první secvičování s šikovným společníkem Marlym. Ti dva si hned sedli, přeskočila ta správná jiskra. Marley chodí ukázkově u kočárku, v obchodě se chová vzorně. Trénujeme vše co se Marley již naučil, přináší plínku, otevírá a zavírá dveře, podá spadlé klíče, sundá boty, ponožku, podá lahev s pitím, masíruje a prohřívá Danielka. Když leží Daniel na zemi, vždy si jde Marley lehnout k němu. Ty tři dny utekli velice rychle a nejtěžší pro nás bylo odjet domů nez Marleyho.

20. 8. jedeme na druhé secvičování. Radost ze setkání byla veliká, Marley je stále u Danečka, často ho olizuje, podává mu hračky. Když trénujeme hračku do kočárku, tak se Marley snaží dostat mu šňůrku až do ruky a trpělivě čeká až si od něj Danielek hračku vezme. Marley předvádá jak se naučil odnášet plenku do koše, ráno sám přinese čistou plenku, že máme malého přebalit. Každý den trénujeme dovednosti, Marley je moc šikovný pejsek, temperamentní, vše dělá s obrovským nadšením. Po úspěšném absolvování zkoušky je už Marley s Danečkem dokonalý tým. Secvičování doma proběhlo bez problémů.

Marley přinesl do našeho života spoustu radosti a pohody, od první chvíle se Daielkovi neustále věnuje, vyhledává jeho blízkost a vše dělají spolu. Marley Danielkovi asistuje při každé hře, podává mu hračky, jak na zemi tak i v kočárku a na stoleček. Asistuje Danielkovi při oblékání, sundává boty a ponožky. Polohují spolu, masíruje Danielkovi nohy, ruce, bříško. Trpělivě spolu dělají canisterapii každý den. Nyní jsme od 1. 9. v lázních Klimkovice na rehabilitačním pobytu. Zde se Marley chová vzorně, užíváme si procházky po okolí. Marley chodí s námi téměř na všechny procedury.