Lordík a Gryfík u indiánů
menu

Lordík a Gryfík u indiánů

Ve středu 21.srpna jsme byli pozváni na příměstský tábor v obci Žižkovec u Hradce Králové. Místní indiánský náčelník pozval nás, bledé tváře (Jarka a já) a černé tváře (Lordík a Gryfík), abychom mladým indiánům a indiánkám řekli něco o asistenčních psech.

Bledé i černé tváře byly indiánským kmenem přijaty velice pěkně, byli jsme všichni pohoštěni čerstvou vodou a bledé tváře i kávou. Pak jsme indiánům vyprávěli o asistenčních psech, Lordík předvedl něco ze svého umění (podávání, svlékání rukávu) a ani Gryfík nezůstal pozadu a podal pár věcí. Indiáni se od nás dověděli i to, že nejsou jen asistenční psi, ale i psi vodicí, signální a další, že když vidí takového psa, tak ho nemají vyrušovat při práci. Došlo i na to, jak se chovat a jak se nechovat k cizím psům a mladí indiáni si samozřejmě Lordíka i Gryfíka taky pohladili (oběma se to moc líbilo a mladým indiánům snad také).

Na závěr jsme od indiánů dostali na památku ručně vyrobené keramické sluníčko a ručně vyráběná mýdla, na oplátku jsme jim tam nechali nějaké kouzelné obrázky s asistenčními psy (letáčky Pomocných tlapek).

Prostě bylo to takové jedno docela příjemně strávené odpoledne...