Lerry slavil narozeniny
menu

Lerry slavil narozeniny

Lerry pracuje s klienty Domova pro seniory v Bystrém a Domova důchodců v Poličce každý pracovní den. Má rozdělené terapie na dopolední a odpolední blok, mezitím odpočívá.

S Lerrym pracují 3 proškolené pracovnice, individuální terapii provádí denně v lůžku, či křesle, kde klientům umožňuje přímý kontakt s teplem a srstí, stimuluje jejich smysly, prohřívá drobné kluby rukou, podkládá kolena, masíruje klouby.

U zcela imobilních klientů provádí polohování v lůžku 4x týdně. S několika klienty chodí jako doprovod u chodítka, pomáhá personálu motivovat klienty k pohybu.

V kolektivní terapii aportuje předměty, pomáhá sundat ponožky, či rukavice, hraje s klienty míčové hry, nechává se hladit, podává pac, otvírá dveře. Velice důležité je také česání srsti, u kterého se klienti protahují a procvičují jemnou motoriku.

Lerry pomáhá k udržení fyzické kondice a k jejímu zlepšení, ale pomáhá také zlepšit náladu.

Po práci chodí Lerry na dlouhé vycházky, jezdíme na výlety a cvičíme dovednosti. Je stále plný energie, občas je svéhlavý, ale za pamlsek udělá všechno na ostatní psy reaguje přátelsky. 24. 7. jsme s Lerrym slavili jeho narozeniny, dostal hodně dárků a květinu na krk, byl opravdu frajer.