Lerry pracuje se seniory
menu

Lerry pracuje se seniory

Lerry pracuje s klienty Domova pro seniory v Bystrém a Domova důchodců v Poličce každý pracovní den. Má rozdělené terapie na dopolední a odpolední blok, mezitím odpočívá.

S Lerrym pracují 3 proškolené pracovnice, od ledna 2019 nejvíce paní Hana Kaliková, která v roce 2006 absolvovala rekvalifikační kurz „Canisinstruktor pro oblast rozvoje osobnosti" v rozsahu 145 hodin.

Individuální terapii provádí denně v lůžku, či křesle, kde klientům umožňuje přímý kontakt s teplem a srstí, stimuluje jejich smysly, prohřívá drobné kluby rukou, podkládá kolena, masíruje klouby.

U zcela imobilních klientů provádí polohování v lůžku 3x týdně. S několika klienty chodí jako doprovod u chodítka, pomáhá personálu motivovat klienty k pohybu.

V kolektivní terapii aportuje předměty, pomáhá sundat ponožky, či rukavice, hraje s klienty míčové hry, nechává se hladit, podává pac, otvírá dveře. Velice důležité je také česání srsti, u kterého se klienti protahují a procvičují jemnou motoriku.

Lerry pomáhá k udržení fyzické kondice a k jejímu zlepšení, ale pomáhá také zlepšit náladu. Klienti velmi často Lerrymu povídají o svých přáních a o tom jak žili dříve. Personálu to pomáhá v nastavení jejich individuálních plánů péče. To, že máme psa v zařízení sociálních služeb nastálo, zvedlo prestiž našemu zařízení. Od poloviny roku 2019 pracuje jednou týdně Lerry také v našem zařízení v Poličce, kde klienti objevují možnosti práce a zábavy s ním.

Po práci chodí Lerry na dlouhé vycházky, jezdíme na výlety a cvičíme dovednosti. Je stále plný energie, občas je svéhlavý, ale za pamlsek udělá všechno, nepřestává nás překvapovat. Na ostatní psy reaguje přátelsky. Je radost s ním žít.

Za DpS v Bystrém

Jiřina Leinweberová