Lerry pracuje každý den
menu

Lerry pracuje každý den

Lerry „pracuje" každý pracovní den, dle pro něj vypracovaného harmonogramu. Individuální terapie je rozdělena na dopolední i odpolední čas. Během polední pauzy zaměstnanců odpočívá.

Střídáme individuální terapie u klientů, se skupinovým, využíváme relaxační techniky. Při skupinové terapii se zapojuje i do skupinového cvičení a procvičování dovedností- poslušnost, aporty, stahování rukavic, česání. Velice oblíbené jsou skupinové masáže, procvičování, česání. Nesmíme zapomenout na oblíbené návštěvy u klientů na pokoji pro potěšení.

Lerry je velmi agilní, ze začátku s přehrště energie, kterou musíme usměrnit, ale velice rád pracuje. Při práci na pokojích klientů již ví, že musí počkat, až připravíme pomůcky, potom s dopomocí uléhá do lůžka, nebo usedá na křeslo k lůžku. Při skupinových terapiích se věnuje postupně všem klientům ve skupině, je velmi natěšený z pozornosti, která je mu věnována.

Když nepracuje, je v mé kanceláři a leží převážně u mých nohou. Každé cca 3 hodiny zajišťujeme venčení, krátkou procházku. Odpoledne odchází z práce se mnou a večer spolu jdeme na delší kondiční procházku. Žrádlo má rozděleno do dvou dávek, ráno menší, večer větší, čistou vodu má k dispozici stále. Každý den mu čistíme zuby enzym. pastou, srst vyčesáváme my i klienti.

7. 6. s námi byl Lerry na prvním výletě na zámku v Lysicích, prokázal, že se umí chovat v autobusu i v restauraci. S Lerrym je radost žít a pracovat, jen je třeba být pevný v požadavcích, občas nás zkouší. Naši klienti jsou nadšeni, Lerryho milují, soutěží o jeho pozornost.

Doma je odpoledne buď se mnou v domě, kde má pelíšek, nebo na zahradě s naší labradorkou Hetty. Pravdou je, že překvapuje ve výběru pamlsků, nejraději má listy mých dýní a hrášku na záhonu, nejochotněji stále odnáší naše boty, které odmítá aportovat.

Jiřina Leinweberová
Vedoucí DpS