Lerry je stále plný energie a vždy ochotný k nějaké šaškárně
menu

Lerry je stále plný energie a vždy ochotný k nějaké šaškárně

Lerry je stále plný energie a vždy ochotný k nějaké šaškárně. My se stále učíme využívat jeho potenciál, zvyšujeme počet individuálních terapií, protože o ně mají klienti velký zájem. Mají pocit, že mají Lerryho jen pro sebe, těší je, že jak pes, tak pracovník věnují čas jen jim. To je pro valnou většinu klientů hodně důležité! Ve skupinové terapii se Lerry zdokonaluje a přímo ji miluje. Vběhne mezi klienty a předvádí se, už ví, že všichni mají v ruce malý pamlsek, tak se snaží, aby si ho zasloužil! Je s námi rád i na všech společenských akcích, jen má někdy pocit, že ta akce je vlastně kvůli němu a že musí něco předvést! Chodí na společné vycházky, na které se těší pes i klienti.

V říjnu jsme navštívili Domov pro seniory v Heřmanově Městci, abychom si mohli vzájemně vyměnit zkušenosti v práci s pejsky. Potvrdili jsme si některé společné postupy a porovnali jak způsob terapie, tak způsob péče o psa.

Na závěr naší zprávy bych ráda opakovala slova jednoho z našich klientů. „Tím, že máme Lerryho jsme se zase o krůček přiblížili domácímu prostředí, máme komu dát lásku a náklonnost. Lerry obojí bez výhrad přijímá, má nás rád všechny stejně i s našimi vadami a třeba i špatnou náladou. Těším se na každou chvíli s ním."

Za DPS v Bystrém

Jiřina Leinweberová