Lerry je stále plný energie
menu

Lerry je stále plný energie

Lerry pracuje s klienty Domova pro seniory v Bystrém každý pracovní den. Má rozdělené terapie na dopolední a odpolední blok, mezitím odpočívá.
S Lerrym pracují 3 proškolené pracovnice, od ledna 2019 nově paní Hana Kaliková, která v roce 2006 absolvovala rekvalifikační kurz „Canisinstruktor pro oblast rozvoje osobnosti" v rozsahu 145 hodin.

Individuální terapii provádí v lůžku, či křesle, kde klientům umožňuje přímý kontakt s teplem a srstí, stimuluje jejich smysly, prohřívá drobné kluby rukou, podkládá kolena, masíruje klouby. S několika klienty chodí jako doprovod u chodítka, pomáhá personálu motivovat klienty k pohybu.

V kolektivní terapii přináší předměty, pomáhá sundat ponožky, či rukavice, hraje s klienty míčové hry. Velice důležité je také česání srsti, u kterého se klienti protahují a procvičují jemnou motoriku.

Lerry pomáhá k udržení fyzické kondice a k jejímu zlepšení, ale velmi často také pomáhá léčit duši. Když si naši klienti s Lerrym povídají, často se dozvíme jejich přání a potřeby, které by nám jinak nesdělili. Také novým klientům usnadňuje Lerry svou hravostí a elánem to první období zvykání v Domově. To, že mohou mít kontakt se psem, na kterého byli doma, nebo ve svém okolí zvyklí jim velmi pomáhá.

To, že máme psa v zařízení sociálních služeb nastálo, zvedlo prestiž našemu zařízení. Když se noví klienti informují na podmínky pobytu u nás, vědí již z webových stránek, že Lerryho máme a ptají se, zda k nim také bude moci chodit, až budou u nás. Lerry jednoznačně velice obohacuje život našich seniorů.

Po práci chodí Lerry na dlouhé vycházky, jezdíme na výlety a cvičíme dovednosti. Je stále plný energie a do všeho jde s vervou.

Za DpS v Bystrém
Jiřina Leinweberová