Lerry dokáže rozvázat jazyk
menu

Lerry dokáže rozvázat jazyk

Lerry pracuje každý pracovní den, hodně pobýval s klienty venku, chodí s nimi jako doprovod do města. Občas provede nějakou lumpárnu, hodně ho láká společná jídelna, protože ví, že pod stolem vždycky najde něco, co mu bude chutnat.

Již v minulé zprávě jsem zmiňovala, že terapie s Lerrym má velký význam pro klienty postižené demencí. Chtěla bych zmínit zcela zásadní poznatek, který jsme učinili, a který pro nás je překvapením. Klienti s demencí typu Alzheimer mají v rozvinutém stádiu této choroby mimo jiné i potíže s vyprazdňováním. Pokud k nim chodí Lerry pravidelně na individuální terapii do lůžka a je možné polohováním zajistit, aby kontakt psa a klienta byl těsný a intenzivní, potíže s vyprazdňováním se u klientů výrazně zmírňují. To je něco, co pomáhá zvýšit kvalitu života klientům, a pomáhá i pečujícím.

To, že nám Lerry pomáhá při komunikaci s klienty již, bude asi platit stále, umí rozvázat jazyk i těm, kteří opravdu hovořit nechtějí. Jak ráno přichází do práce, je vidět, jak vyvolává úsměv na tváři všech, kteří ho potkávají.

Jiřina Leinweberová
Vedoucí DpS