Setkání s budoucím asistentem Kittou
menu

Setkání s budoucím asistentem Kittou

10. února 2013 byl den na který jsme se moc těšili. Byl krásný slunečný den a my jeli do Plzně.

Jeli jsme na prví setkání s naším asistenčním psem. Moc jsme byli zvědaví jak bude pejsek vypadat, bylo to jako když čekáte dítě a nevíte jestli to bude holka nebo kluk. "Hurá máme holku!". Hned jsme všem psali smsky, že máme krásnou tmavě hnědou holku KITTU :-) KITTA pro nás a hlavně pro Járu moc znamená, Je to nejen psí pomocník ale i člen rodiny. S Járou trávíme kromě školy veškerý čas jen mi dva. A až na malé vyjímky za Járou nikdo moc nechodí. Teď bude mít Jára kamarádku a pomocnici. A určitě se mu zvedne i sebevědomí, protože bude kluk který má svého psa, který ho nejen poslechne na slovo ale umí spoustu věcí. Myslím že si Jára a KITTA hned padli do oka a šlo jim to spolu moc pěkně. KITTA šla dokonce za Járou i když jí nevolal, stačilo když se Jára pohnul nebo popojel a hned koukala co se děje. Hned by jsme si jí odvezli. Když jsme přijeli domů a šli večer spát ,hned nám tu něco chybělo, bylo ticho nikdo se tu neprocházel, nebylo koho posílat na místo. Bylo znát že tu nemáme KITTU. Navíc se neměl Jára s kým předhánět v chrápání :-) Už se moc moc těšíme až tu bude Kittuš s námi doma.

Co se týká výcviku, tak se nám to moc líbilo. Je skvělé že můžeme být hned se psem, jak ve dne tak i v noci. Byt je dobře přizpůsobený výcviku. Je útulný a pro vozíčkáře prostorný. Nemám nic co by se mi nelíbilo, nebo s čím bych nebyla spokojena. Jsem moc ráda, že jsem se mohla dovědět i spoustu věcí týkajících se výcviku psů a jak s pejsky pracovat, aby vše bylo tak jak má být. Už se moc těšíme na další secvičovaní a doufám, že tentokrát už bude lepší počasí :-)

Chtěli bychom s Járou moc poděkovat sponzorům KITTY, za to že díky nim můžeme KITTU mít, ta pro Járu moc znamená. Nejen že nebude tolik sám ale pomůže nejen Járovi ale i mě v mnoha věcech. KITA bude u nás v dobrých rukou, dobře se o ní postaráme a budeme jí mít moc rádi. Bude to naše holka :-). Ještě jednou moc děkujeme a moc si vážíme toho co jste pro nás udělali.

Jára a Markéta Kubelkovi

PS. Moc děkujeme i všem z Pomocných tlapek, děláte skvělou věc, jde vám to moc dobře jen tak dál :-)
Přejeme ať se i nadále dobře daří, ať máte spoustu šťastných a spokojených páníčků, pejsků i sponzorů :-)