Tři roky s Joeym v DS Heřmanův Městec
menu

Tři roky s Joeym v DS Heřmanův Městec

Uteklo to jako voda, náš domov má svého vycvičeného canisterapeutického psa - zlatého retrívra Joeyho už tři roky. Je nástupcem naší labradorky Lucinky, která je vzhledem ke svému věku již v důchodu. Oba pejskové máme díky společnosti Pomocné tlapky o.p.s., která je vycvičila a předala.

Dopoledne mají naši senioři možnost Joeyho potkat nebo vidět na rehabilitaci a odpoledne na jednotlivých odděleních a pokojích. Jsem ráda, že přátelství mezi Joeym a seniory skvěle funguje. On se všem odmění svoji veselou povahou, láskou, trpělivostí, radostí ze života, přítulností a někdy ztřeštěností a velkou energií. Letos na jaře nás čekají zkoušky v Plzni, kde musíme prokázat, že Joeyk nic z výcviku nezapomněl, poslouchá na povely, asistuje, je v dobré kondici a zvládne test přístupu do veřejných prostor jako je např. obchodní centrum, kde zvládne se vzorně chovat, ale i třeba pohyb na eskalátoru.

Joey svojí přítomností v našem domově náš život obohatil. Proto mu do dalších let, za nás všechny, přeji hodně moc zdraví, pohodu, pořád dobrou náladu a hodné lidičky kolem sebe. A totéž naší seniorce Lucince, která už odpočívá doma a čeká každé odpoledne, až se vrátíme domů ze zaměstnání.

Lenka Pumerová