S Irčou na koncertě Čechomoru
menu

S Irčou na koncertě Čechomoru

Ahoj všem z Tlapek :-)

Začátkem prosince jsem měla možnost si poslechnout krásný vánoční koncert skupiny Čechomor a své zážitky si samožrejmě nechci nechat jen sama pro sebe, ale podělit se o ně i s vámi, kteří jste si možná jejich styl hudby a písničky oblíbili stejně tak jako já :-).

Naživo jsem je slyšela hrát už potřetí a můj dojem z celého večera by se dal vyjádřit dvěma slovy a to fantastický zážitek!

Ráda bych ale nejdříve napsala pár vět o tom, jak jsem se o Čechomoru vůbec dozvěděla a  proč jsem se stala jeho fanynkou. Odpověď je asi všem jasná, no přece - díky Pomocným Tlapkám! Nikdy předtím jsem žádnou oblíbenou hudební skupinu neměla a Čechomor jsem znala akorát z rádia podle jejich asi nejznámější písničky Hruška. Když jsem poprvé byla na jejich koncertě v roce 2009 u nás v Pardubicích,  poznala jsem jejich styl hudby a repertoár mnohem víc, hrozně se mně začal líbit a od té doby je moc ráda poslouchám! Koupila jsem si  taky  skoro všechny jejich CD a moc ráda je vždy slyším zpívat a hrát i naživo, to je prostě bomba! :-) Každý z nich je vždy úžasný a jedinečný.

Po nádherném prožití prvního koncertu jsem si šla koupit tričko ke stánku Pomocných Tlapek, kde jsem se kromě cvičitelů, potkala se svou paní učitelkou měmčiny, které jsem o Irče a obecně o organizaci Pomocné tlapky vyprávěla už několikrát předtím ve škole. I Tehdy jsme si krásně popovídaly a paní učitelka odcházela  nadšená z toho, že se dozvěděla zase spoustu nových a zajímavých informací o Vaší činnosti a přispěla na výcvik asistenčních psů zakoupením krásného oranžového trička s motivem různých povelů. I já jsem měla skvělý pocit a byla jsem na Vás právem hrdá.

Při lonském koncertu Hradci Králové už jsem znala Čechomor daleko víc a prožila jsem jejich ještě intenzivněji a po koncertě jsem si koupila jejich CD i s DVD, potom se mně na zakoupené CD podepsali všichni z Čechomoru a na závěr jsem se ještě společně s nimi vyfotila - krásná památka! :-)

Letos jsme s Irčou vyrazily na koncert do Žďáru nad Sázavou. Čechomor měl předkapelu, já jsem ale na ni nebyla. Hráli bigbeat, což není můj oblíbený styl, tak jsme místo toho strávili krásné a pohodové chvílie u stánku Pomocných tlapek, kde kromě Pirnerů byli i manželé Honlovi. V  klidu jsme krásně společně popovídali:-). Doma jsem si tak říkala, že nechci předkapelu, to bude nuda. Ale nakonec jsem za ten čas byla moc ráda. Využili jsme ho jinak, ale moc pěkně- k příjemnému popovídání:-). Koupila jsem si ještě  krásné přání, které ručně vyráběla Katka Honlová a potom jsme už šli do sálu na koncert. Byl naprosto skvělý. Úžasná strhující atmosféra! Hráli samé písničky, co jsem znala, tak jsem si i prospěvovala a úplně jsem to prožívala naplno. Nejradši bych za nimi skočila na pódium:-). Musím  říct, že tak skvělý koncert jsem dlouho nezažila! Po koncertě jsem dokonce měla příležitost se osobně pozdravit s Karlem Holasem. Máme i společnou fotku:-). Mám ráda Čechomor nejen proto, jak krásně hrají a zpívají, ale i proto, že pomáhají Tlapkám - jsou vnímaví k potřebám lidí s handicapem  a toho si moc vážím!

Irča celý koncert poslušně ležela vedle mě, jen na konci, když jsme tleskali a všichni stáli, Iriska si stoupla taky. Očividně se jí koncert taky líbil:-). Pak jsme se ještě na chvíli zastavili u stánku Pomocných tlapek a Irča celkem dost vzbuzovala pozornost u kolemjdoucích. Jedna paní se nás například ptala, jestli si může Irču pohladit. Tak jsme řekli, že ne (samozřejmě jsme vše slušně vysvětlili a zdůvodnili), paní přikyvla a ptala se dál kolik roků Irče je. Když jsme odpověděli, že 11 s údivem poznamenala, že je na svůj věk obdivuhodně svěží a plná energie. Rozloučila se s námi, ale ještě než odešla, otočila se znovu k Irisce a povídá: "Vypadáš spokojeně, tak ať ještě dlouho hezky pomáháš svoji paničce." Usmála se a odešla. Potom kolem šla nějaká paní s holčičkou, měly už koupenou tlapkáckou láhev na pití. Pořád po nás zvědavě pokukovaly, nakonec se zastavily a paní vysvětlila malé holčičce, že přesně tohle je jeden z těch pejsků, kteří pomáhají lidem na vozíku.

Byla jsem moc ráda, že jsme mohly  takto Tlapkám trochu pomoci, rozšířit mezi lidmi povědomí o asistenčních psech. Myslím si totiž, že pro ostatní lidi je hodně důležité vědět nejen fakta, ale přímo na vlastní oči vidět asistenčího psa s klientem. Potom teprve doopravdy pochopí, jak velký  význam má život  s takto vycvičeným psem pro člověka s handicapem.

Každý koncert Čechomoru je pro mě vždy úžasný a jedinečný zážitek. Jsem zvědavá, co nového a zajímavého mě čeká na jejich dalším koncertě na který doufám vyrazíme zase za rok.   Vše dobré v roce 2015 hodně klidu, radosti, spokojenosti a pěkných zážitků se svými čtyřnohými pomocníky Vám všem přeje

Majda & Irča.