Pomáhám paničce už přes 12 let
menu

Pomáhám paničce už přes 12 let

Naše milované Tlapky,
Čas letí a jak se tak dívám, panička dlouho nenapsala, tak to tentokrát udělám za ni.
Pomáhám paničce už přes 12 let. Jezdily jsme spolu na tábory do jižních Čech, spávala jsem i v indiánském teepee, sjížděly jsme na raftu řeku Vltavu, jezdily na výlety, chodily pravidelně nakupovat, byla jsem kdysi i u paničky na ZŠ a na gymnáziu ukázat své dovednosti. Máme opravdu hodně krásných  společných zážitků za ta dlouhá léta, co jsme spolu.

Čas utíká a zatímco panička vyrostla z tiché a malé holčičky v krásnou mladou slečnu, která je moc ráda ve společnosti dobrých přátel a chce se v rámci svých možností osamostatnit, pokud to vyjde bude jezdit do Prahy na pár dní v týdnu, hrát  tam bocciu, učit se jazyky, možná i jezdit plavat,  poznávat jiné město, také chce být během týdne více mezi lidmi a hlavně  si sama organizovat svůj denní program s asistentkami, já už jsem z produktivního věku přešla do seniorského,  ráda si pospím a na Majdu těch pár dní  hezky v teple a v klidu doma počkám. Nemyslete si  ale, že už jen ležím v pelechu, sice jsem už babča, ale rozhodně ne líná! Chodím s paničkou všude, kde se dá a miluji svoji práci!

V říjnu jsme byly v Plzni a ukázala jsem, že se chovám moc hezky venku i v obchodě, jsem už starý mazák, byly to naše jubilejní 10. rekondice! Máme Vás Tlapkaře hrozně moc rády, tak vám píšeme a jezdíme za Vámi, kam to jen jde.

Čechomor byl letos u nás v Pardubicích, takže jsme to tentokrát neměly daleko. Pořadatelé se trochu divili, co dělám v divadle a přemýšleli, jestli tam vůbec mohu být, ale dohodli se, že když jsem asistenční, tak asi jo. Majda si koncert moc užila a já si zatím pěkně schrupla.

Jsme jejich věrné fanynky, už jsme je slyšely na osmi koncertech a jsou perfektní! Majda nerada nakupuje, ale když jde o podporu Tlapek, hned si něco koupí! Celá nadšená odjela z koncertu s dalším novým tričkem “ Hrajem pro Pomocné Tlapky.” Nádherný potisk a geniální tip na dárek k Vánocům pro pejskaře nebo fanoušky Čechomoru!  Kupte ho taky, udělejte radost sobě, třeba i někomu jinému a přispějte tak na výcvik pomocníků jako jsem já! Tak hurá do toho přes tlapkácký e-shop!
Jsem zdravá a pomáhám s radostí. Vždy běžím ke dveřím, abych honem otevřela a samozřejmě vrtím neustále ocasem, celá nadšená, že zase pracuji. Když spím, tak mne nechají odpočívat, ale když jsem u paničky a někdo omylem nebo ve spěchu otevře za mě, to se mi nelíbí, seberou mi práci... to se potom dívám dost nazlobeně. Uvědomí si to a příště už mně zase dají prostor.

Největší radost mám, když je Majda veselá a spokojená. Prý stačí jenom, když se na ni hezky podívám nebo ji olíznu ruku a dám pusu, hned je z toho úplně nadšená.
Říká, že jsem kromě jiného zkrátka profík v oboru zlepšování nálady. Dělám Madlence i masáže rukou, to se jí moc líbí a chce víc a pořádně, takže zaberu jazykem a hned je vidět výsledek. Otevřená dlaň!  Já pak dostanu pochvalu a hezké, příjemné pohlazení celou rukou s uvolněnou dlaní, to je paráda!

Canisterapii obě milujeme. Často jsem lehávala spíš vedle Majdy, pod její nohy a teď se panička rozhodla, že ji budu dělat polštářek, lehla si přímo na mě a zářila radostí!

Máme moc rády společné procházky, v létě s Majdou sklízíme rajčata a všechnu další naší úrodu ze zahrádky. Sluníčko nám dělá oběma dobře, takže jsme venku většinou od rána až do večera. Když si sedne panička do elektrického vozík a jezdí sama, to je někdy fofr, že musím popoběhnout, abych ji stačila. Dokáže mě občas pěkně prohnat, ono je to dobře, díky tomu jsem stále v dobré kondici. Vážím 30,5 kg dle paní veterinářky vypadám opravdu dobře a přitom jsem 8.11. oslavila už 14té narozeniny. Jsem moc šikovná a ráda pomáhám.

Vždycky hrozně moc chválí panička mě, tak teď Vám prozradím pár krásných věcí o Majdě zase já. Je to moc šikovná mladá slečna, která udělala díky mně velké pokroky.

Přestala jezdit se stolkem u mechanického vozíku a má už jen pás, prý kdyby neměla mě vůbec  by ji nenapadlo. Říkala, že vlastně většina vozíčkářů co zná stolek nemají, takže to bez něj zkusí taky a řeknu Vám- zvládá to moc hezky a já se k ní jednodušeji dostanu. Majda to prý udělala hlavně kvůli mně, je prostě úžasná!
Sháněla taky sponzory na nový mechanický vozík. Designově se Inspirovala tím, co měl před rokem na rekondicích Péťa Sekanina. Mají teď skoro stejný, panička je s ním moc spokojená a často na Péťu vzpomíná, díky němu si vybrala skvělý design vozíku, zdravíme do Sudkova.

Už od loňska je více v kontaktu s Anetou Krylovou, která  se už dlouho věnuje enkaustice, tedy, kreslí  krásné obrázky horkým voskem a paničku to hodně zaujalo, dostala vosky, pero i žehličku, takže občas taky s pomocí maminky kreslí, zatim jen tak pro zábavu, ale nebojte já ji třeba časem přemluvím, ať tvoří častěji a pak to prodává... no uvidíme  zdravíme do Štěpánova a děkujeme Anetě za inspiraci v tomto směru. Maminka Elišky - Katka Honlová také v paničce probudila tvůrčího ducha. Stačí se podívat na její ručně vyráběná přáníčka a malované tašky. Majda jenom žasne!

Hodně si píše i s Nikčou Hájkovou, díky které má Motren na domácí rehabilitaci a potom se jí krásně uvolní nohy a jsou taky hezky prokrvené a teplé. Dobře se jí šlape do rytmu, to si pustí hodně nahlas Čechomory a jede jako o závod . Chvíli se nožky jen uvolňují, to pracuje za paničku motor, ale zhruba po deseti minutách to pořádně rozjede a má velkou radost z aktivního pohybu. Lépe v noci spí,  už nemá zdaleka tak velké křeče a od té doby co ho má se  někdy i stane, že se ani jednou za noc nevzbudí. Já na Majdu samozřejmě dohlížím, aby vše dělala hezky poctivě.

Cvičení jí jde moc pěkně, dokonce je to prý i zábavné a především hodně efektivní. Neváhejte se na moji skvělou a nejhodnější Magdalenku obrátit s dotazy, když může, ráda pomůže a dá více informací. Byli jsme si přístroj nejdříve vyzkoušet přímo u Hájků, pozdravila jsem Zorku, holky propovídaly celý večer, krásná návštěva to byla tenkrát! Potom si ho Majda půjčila z půjčovny kompenzačních pomůcek a nakonec se rozhodla si pořídit díky  štědrým sponzorům Motren, což je alternativa Motomedu vyráběná v ČR za nižší cenu. Majda mi teď šeptá, že kvalitou ani účinkem se přístroje rozhodně neliší. Už ho má přes rok a slyším na něj jen samou chválu. Děkujeme Nikče za dobrý tip. V létě Majda s rodinou vyrazila směr Itálie, sice beze mě, ale s perfektním  plážovým lehátkem pro vozíčkáře, které má velká kola, je možné s ním jezdit po pláži, dá se s ním jet i do moře, takže rodiče místo složitého nošení na ruce, Majdu svezou do vody pohodlně na lehátku a ona  přitom jestě stíhá rozdávat úsměvy kolemjdoucím  najdete ho na internetu - lehátko Mlok na webových stránkách firmy Kury. Dotazy opět směřujte na paničku.

Proč to sem vůbec na radu Majdalenky píšu?Je to další výborný tip od klientů Tlapek manželů Brázdových  z Vrchlabí.  Známe se taky už několik let, navštívili nás u nás doma ještě když měli Dinouška a strávili jsme spolu tehdy krásný letní den  panička je moc vděčná i za toto nádherné přátelství!

Letos v srpnu se viděla moje Madlenka s Barčou paničkou od Elzinky, Elza & Barča, to je taky super dvojka, krásně jsou sehrané, perfektní parťačky  Majda a Barča mají radost pokaždé, když se zase vidí.

Vždy když ráno mamka vysává po mně chlupy lehkým ručním vysavačem, kterým se moc dobře uklízí a máme ho díky klientce paní Lence Štochlové, která se kdysi v článku ze soužití s Pájou zmínila o tom, že ho používá, Majda zbystřila, hned jeden objednala a mamince to velmi usnadňuje úklid, děkujeme.

Vidíte, že zprávy od Vás všech nejsou jen milou povinností pro sponzory, ale mohou velmi zpříjemnit, obohatit a zjednodušit životy i ostatním lidem s handicapem, těm, pro které jsme tak krásně vycvičeni! Nebojte se tedy psát i o všedních věcech a zdánlivých maličkostech, které jste díky nám asisťákům zjistili a s námi zažili! Malé věci mohou být totiž pro naše paničky a páníčky velkou inspirací!

Děkuji moc všem, kdo mě vychovali, vycvičili a finačně se podíleli na tom, abych mohla Majdě pomáhat, protože je to ta nejlepší panička pod sluncem. Přejeme Vám s Madlenkou klidný předvánoční čas a krásné a pohodové vánoční svátky.

Mějte se moc hezky! Myslím si, že se zase brzy ozveme. Majdu totiž hrozně baví o nás psát články.

Pac a pusu posílá Irča.