Asistenční pes Honza a Igor Peterka
menu

Asistenční pes Honza a Igor Peterka

Igor je 44-letý chlap který našel svůj opravdový domov v malé kouzelné vesničce jménem Lednice na Moravě. Své postižení má od narození a jedná se o postižení celého pohybového aparátu. Vystudoval střední ekonomickou školu s maturitou. Od té doby pracoval jako účetní, časem se zaměřil na samotnou ekonomiku a poradenstvím.

V květnu 2005 se rodina Peterkových rozrostla o nového člena a to asistenčního pejska jménem Honza. Když se Igor o toto stvoření začal zajímat, vůbec netušil a nevěděl kolik štěstí, relativní samostatnosti a pohody ho z Honzíkem čeká.

Dnes, po pár měsících si nedovede představit svůj život bez této psí dušičky. Pan Igor o svém pomocníkovi říká: "A co já osobně oceňuji velmi vysoko je to, že když je mně špatně na duši je tu zase Honza, nevím jak to ten chlupatý kluk dělá, ale přesně ví, kdy mně je blbě a věnuje se mně tak dlouho, až to přejde, což je úplně úžasné. Dalo by se o mém chlupatém příteli mluvit velmi dlouho, ale já řeknu jenom jedno, mám v Honzíkovi někoho koho jsem nikdy neměl, pomocníka, terapeuta a velikého životního přítele."

Patronem tohoto týmu je firma Brik Děkujeme.