Hela v ZŠ Provaznická
menu

Hela v ZŠ Provaznická

Ahoj všem!

Pomocné tlapky o.p.s. byly pozvány paní Janou Plevovou ze ZŠ Provaznická v Ostravě-Hrabůvce na malou besedu s dětmi o naší činnosti. Velice ráda jsem vyhověla a tak jsme dnes s Helenkou do školy vypravily.

Vřele jsme byly uvítány a zavedeny do školní knihovny. Děti byly vzorné a dávaly spoustu otázek, co všechno pejsci Pomocných tlapek umí, jak dlouho se všechno učí a mnoho dalších. Na všechny otázky jsem odpovídala a na přání dětí provedla malou ukázku, kdy Helenka podávala spadlé klíče na zem. Chovala se jako hotová profesionálka a ani nemrkla, když děti zatleskaly. Spíš se tvářila jako: "vždyť tohle byla hračka". Po celou dobu besedy ležela vedle židle na které jsem seděla a nechala se fotografovat. To Heli moc ráda. Když už nebyly žádné dotazy, pozvala jsem děti i paní učitelky na víkendovou akci v Ostravě na Černé louce "Život bez bariér", kde můžou vidět ukázky hotových asisťáků a také si pohladit pejska, který tam bývá k dispozici. Na závěr jsem pořídili společnou fotku.

Byla to pro mne a Heli cenná zkušenost a pro náš doprovod a dvorní fotografku kamarádku Zuzinku malá vzpomínka na její školní léta, kdy tuto školu navštěvovala.

Mějte se všichni moc hezky a s některými se sejdeme s Heli v pátek v Ostravě na Černé louce.

Miriam a Heli