Smutná zpráva
menu

Smutná zpráva

27. 1. odešla do psího nebe asistenční fenka Heidy a panička Adéla píše:

Naše černé zlato už běhá v psím nebi.

Na podzim 2011 jsem se poprvé setkala s úžasnou temperamentní labradorkou, která mne doprovázela po dlouhých osm let.S Heidy jsme si padly do oka na první pohled a po pár prvních okamžicích bylo jasné, že k sobě patříme. 9. 10. 2011 jsme spolu složily zkoušky a odvezli jsme si Heidynku domů.

Když se ohlédnu zpět a vidím, kolik jsme toho s Heidy zažily, těžko hledám slova, kterými bych popsala svůj vděk za to, že mohla patřit do mého života a později i do života mého muže a mých dětí. Heidy mě doprovázela při mnoha velkých životních okamžicích, při dokončování studia, na naší svatbě a byla s námi, když se nám narodily naše děti. S věkem Heidy neztrácela elán ani chuť pomáhat. Často připomínala štěně nejen svým výrazem, ale i povahou.

V létě 2019 se však začaly ozývat výraznější zdravotní potíže a bylo jasné, že je čas, aby odešla do psího důchodu. Věděli jsme, že u nás s dvěma malýma dětmi a třetím na cestě nebude možné, aby odpočívala a měla klid, který ve svém stavu potřebovala. Řešili jsme co tedy dál, nechtěla jsem, aby Heidy musela někam do neznáma, do cizího prostředí a k cizím lidem. Jak se říká v nouzi poznáš přítele a díky ochotě Hanky vyjít nám vstříc, mohla Heidynka strávit poslední půl rok svého života u úžasných lidí v rodině Martiny Doležalové. Díky tomu jsme měli neustálé zprávy a fotky z Heidynčina „důchodu". Chvíli to vypadalo, že se Heidynka zotavuje, dokonce i přibrala a já si říkala, jak jí to u Martiny svědčí a že tady určitě bude ještě dlouho.

Před týdnem však přišel zlom a Martina mi volala, že Heidynčin stav se prudce zhoršil. Nevyhnutelnost smrti zaťukala na dveře a na nás všech bylo, abychom Heidynce umožnili důstojný odchod. Martina nám dala možnost se s Heidy naposledy setkat a rozloučit se za což jsem nesmírně vděčná. Bylo moc těžké říci sbohem nejen pro mě, ale pro celou naši rodinu. Poslední setkání s Heidy bylo úžasné. I tehdy se Heidy ukázala jako velká bojovnice. Když jsme přijeli vítala nás jako by jí vůbec nic nebylo, přišla nám naproti, mazlila se, vrtěla ocáskem. Až do svého konce zůstala tím věčným štěnětem a úžasnou bojovnicí.

Nikdy na ni nezapomeneme a vždy budeme vděční Pomocným tlapkám o.p.s., že mohla Heidynka být součástí našich životů. 27. 1. 2020 odešla Heidy do psího nebe a věřím, že se tam teď prohání spolu s dalšími psími kamarády.