Rok utekl jako voda
menu

Rok utekl jako voda

Ahoj Hani,

koukala jsem do kalendáře a zjistila, že za dva týdny s Heidy budeme slavit výročí :) Je to až k nevíře jak ten rok rychle utekl. Před rokem touhle dobou jsem se těšila, jako malé dítě na Vánoce, že si už za pár dní pojedu pro Heidy a přivezu si ji domů. Pamatuju si, jak jsem byla hrozně v tu neděli vystresovaná, že mi Heidy při zkouškách zblajzne maso, které před ni bude položeno a jak se mi Honza smál, když jsem si testovala při večeři, že to jídlo fakt nesní. A byla jsem neskutečně šťastná, když jsme všechno zvládli a mohli si Heidy odvézt domů do Brna.

Za ten rok jsme toho s Heidy zažili spoustu, a dneska už si neumím představit, že bych ji neměla. Když jsem si ji přivezla, byl už semestr v plném proudu, takže pro ni začátky se mnou byly takové hození do vody, které zvládla skvěle. Chození do školy zvládala hned od začátku jako profík, sotva jsme se usadili na přednášce lehla vedle vozíku a spala dokud jsem neodbrzdila vozík, to hned věděla, že se někam jde. Od začátku jsem ji brala sebou téměř všude.

Výjimkou bylo lyžování v Krkonoších. Jezdím tam už asi tři roky a vzhledem k tomu, že na svahu až do odpoledních hodin, tak jsem Heidy nechala na hlídání rodičům. Táta si ji sebou bral do práce, aby nebyla sama doma. Už když jsem se na hory balila, jako by věděla, že někam odjedu bez ní. Naši pak říkali, že celý týden byla jako "vypnutá". Prý když s ní táta přišel z práce proběhla celý dům, zjistila, že tam nejsem, tak si lehla a celý den ležela v pelíšku, zvedla se jen na venčení a krmení. Ale když jsem se vrátila, vítala mě snad půl hodiny hned u vchodu do baráku. Hrozně se mi ulevilo, když jsem viděla, že hlídání zvládli naši i Heidy v pohodě. Jinak ji všude bráváme sebou včetně většiny kulturních akcí (kromě koncertů, protože tam mám obavy o její sluch). Ale muzikály, kina i festivaly zvládá naprosto precizně, vždycky si lehne a spí, což fakt obdivuju, protože nechápu, jak to v tom kraválu zvládá :)

Skvěle Heidy zvládla i jaro, kdy si spolubydlící přivezla svého asisťáka Bruta. Je pravda, že garsonka není úplně optimální prostor pro dva labradory a dva lidi, ale i toto krátké období jsme zvládli. Asi měsíc poté, co si Dáša přivezla Bruta, totiž čekalo mě, Heidy a Honzu velké stěhování. Nejdřív z toho Heidy byla poněkud vedle, že je jinde, ale asi po týdnu si zvykla, patrně pochopila, že teď bydlí tady :)V červnu jsme byli na promocích v Třemošné, které jsme si moc užili. Jsem moc ráda, že jsem se poznala s lidmi, kteří měli Heidy v předvýchově a ani jsem jim pořádně nepoděkovala za ty nádherné fotečky, které nám dali a teď nám zdobí stěnu v obýváku. Heidy byla kouzelné štěňátko nejen podle fotek, ale i z vyprávění.

Asi dva týdny po promoci jsme s Heidy byli na svatbě Honzova bratránka, kde se Heidy chovala, jak jinak než vzorně. No a v září jsme si pořídily další přírůstek. I přesto, že jsme byli varování, že to není ideální nápad, jsme se s Honzou nakonec, po dohodě pravidel, aby vše fungovalo a hlavně, aby tím Heidy nijak neutrpěla, domluvili a přivezli si štěně šeltie. Nejdřív to byl takový vyděšený uzlíček, který se bál všech a všeho, ale za pár dní se rozkoukal a teď jsou s Heidy kámoši. Samozřejmě jsem začala s Heidy opět, spíše pro jistotu, denně opakovat všechny pomocné povely, aby nám časem nezačala vyvádět blbiny. Musím zaklepat na dřevo, ale zatím je Heidy vzorná a i když občas Dannyho prožene, nutno dodat, že zcela právem, protože on ji z oblibou oždibuje uši, je Heidynka stále stejné zlatíčko, jen máme doma teď trochu živěji :)

Přemýšlím, jestli jsem do tohohle malého souhrnu našeho ročního soužití napsala všechno, a chybí mi tu asi jen naše cestování. Nejdál, kde jsme s Heidy zatím byly je asi Vídeň, na Vánočních trzích, cestu i celodenní lítání po Vídni Heidy zvládla skvěle, ostatně jako všechno :) Je to prostě velká šikulka, dělá mi obrovskou radost ale hlavně je neocenitelná pomocnice a parťačka do nepohody. Celou dobu co tohle píšu mi leží leží pod stolem s čumákem opřeným o stupačku, protože jsem jí slíbila, že až to dopíšu půjdu s ní dělat na chvilku kraviny :) Tak asi budu končit a jdem si s Heidy trochu zablbnout.

Zase se Brzo ozvu. Měj se krásně a těším se až se uvidíme v Ostravě :)

Adéla a Heidy