Pozdrav od Heidy
menu

Pozdrav od Heidy

Ahoj tlapky,

po dlouhé době jsem se dostala k sepsání toho, co je v našem týmu nového. Ono toho nového zase až tak moc není, život u nás běží pořád stejně, i když novinky se přesto najdou.

V dubnu jsme si udělali výlet do Třemošné u Plzně a s Heidy i Dannym jsme složili canisterapeutické zkoušky. Pro Heidy canisterapie není nic nového, přece jen se mnou doma polohuje docela často, ale protože občas chodíme dělat canisterapii i do ParaCENTRA Fenix, tak jsem se rozhodla, že bychom zkoušky měli složit a kde jinde než u Pomocných tlapek. Danny sice není Pomocná tlapka, ale polohování zvláště se staršími lidmi ho baví, tak jsme se rozhodli zkusit složit zkoušky i s ním.

Po krásném, i když náročném víkendu jsme se vrátili do Brna s dvěma canisterapeutickými psy. Během toho víkendu nám taky Petr ukázal, jak Heidy naučit nový povel, který se nám doma nedařil a to odnášení pleny do koše. Přiznávám, že já se teď k trénování s Heidy nedostanu, ale Honza to s ní poctivě cvičí, i když Heidy se spíš snaží všechno podávat než vyhazovat do koše. Nějak jí nejde do hlavy, že najednou se po ní chce, aby místo podávání něco vyhazovala. Ale ono se to poddá, jen musíme být trpělivý. Tahle vlastnost mi sice chybí, ale snažím se. Přikládáme pár fotek z trénování.

Jinak u nás s ohledem na mé velice rizikové těhotenství, jde život teď tak trošku pomalu a odpočinkově. Do práce už nechodím, ale když se tam dojdeme podívat všichni vítají nejdřív Heidy a pak až mě. Prý tam Heidynka hrozně chybí, za tu dobu, co jsem tam pracovala se stala maskotem a miláčkem všech. Doma teď má Heidy velmi poklidný režim, velmi podobný tomu mému nařízenému klidovému režimu. Stále vzorně podává, všechno co mi spadne, i můj dotykový mobil, který zásadně mívám bez obalu podává naprosto ukázkově. Otevírání a zavírání dveří je u nás taky na denním pořádku, nejvíc teď využíváme otvírání dveří od Heidy, když jde třeba Honza vynést odpadky a vrací se domů, tak z chodby jen zavolá na Heidy a ta už mu běží otevřít dveře, takže nemusí lovit klíče a já nemusím vstávat z postele.

Tak se všichni mějte moc krásně, užívejte si přicházejícího léta a teplých a slunečných dnů :)

Adéla, Heidy, Honza a Danny :)