Heidy nedávno oslavila 8. narozeniny
menu

Heidy nedávno oslavila 8. narozeniny

Ahoj Tlapky,

konečně jsem se dostala taky trochu k napsání toho jak se s naším černým zlatíčkem Heidy máme.

Heidy nedávno oslavila 8. narozeniny, je to neuvěřitelné jak ten čas letí. I přes tento věk je pořád veselá a hravá jako štěně a umí pěkně dovádět s dětmi. Díky roční Vikince jí značně přibývá práce v podobě podávání, protože malá má teď zálibu házet vším o zem, takže se Heidy kolikrát napodává za celý den až až.

V létě jsme trošku cestovali a užívali si dovču v Plzni, která byla parádní, i když počasí nám moc nepřálo užili jsme si to. Musím říct, že mě v Dinoparku překvapilo, že po mně chtěli průkazku asistenčního týmu. To mimochodem bylo poprvé, kdy jsem ji potřebovala, ještě že ji sebou vozím v peněžence už aspoň vím, že není jen „tak abychom ji měli", ale že občas je fakt potřebná. Naštěstí po ukázání kartičky nás paní i s Heidy v pustila, takže si dobrodružství s dinosaury užila s námi. Ve Scienc parku ani v Zoo žádný problém nebyl tam nás s Heidy pustili naprosto bez problémů.

Pár dní v létě u nás strávila Sendy, takže jsme doma měli zase veseleji a musím říct, že jsem šťastná, že mám krátkosrstou labradorku :D jak jsem zvyklá nosit většinou tmavé věci, aby na nich ty černé chlupy nebyly tak vidět, tak chlupy zlatého retrívra se na černém tričku opravdu vyjímají :) Byla sranda pozorovat, jak se asisťáci předhánějí, který podá zahozenou věc dětmi dřív, děti moc bavilo zaměstnávat psy podáváním. Pak nám zase na oplátku pohlídala Heidy s Dannym Martina, když jsme vyrazili na týden do Itálie. Hafani si užili zaslouženou dovolenou. Myslím, že především Heidy vzpomíná na ten klid, kdy se po ní ustavičně neválím buď já nebo děti a může si chvíli v klidu schrupnout :D

Doma Heidy funguje na jedničku s hvězdičkou. Kromě „běžných" úkonů jako podávání sundávání mikiny a bundy nejen mně ale i Honzíkovi zvládá skvěle bavit a zaměstnávat děti. Honzík i Viki ji mají jako skvělou kámošku, se kterou si hrají, házejí jí míček a ona jim ho nosí zpátky občas u toho vydrží docela dlouho a já mám čas něco taky doma v klidu udělat :) Když je mi zle hodně mi pomáhá polohování s Heidy. Někdy se jí povede ze mě vytáhnout začínající migrénu, což mi moc pomáhá doma fungovat. Za poslední rok u nás vlastně nijak moc změn nenastalo.

Pořád jsme hodně aktivní hodně výletujeme a cestujeme. Což je asi jediná činnost, u které začíná být znát, že Heidy už není úplně mladý pes. Delší procházky a výlety jí začínají zmáhat. Takže se snažíme přizpůsobit jejím potřebám, nebo ji necháme odpočívat doma. Musím říct, že zásadně když ji nechám doma tak mi vše padá a to si pak říkám, že jsem ji měla vzít sebou.

Jsem Pomocným Tlapkám a všem sponzorům, kteří přispívají na výcvik asistenčních psů nesmírně vděčná za své čtyřnohé černé zlatíčko, se kterým je můj život už přes šest let mnohem jednodušší a bohatší (nejen o chlupy).

Posíláme pozdravy a pac Boumíci a Heidy