Co nového u Heidy?
menu

Co nového u Heidy?

Ahoj tlapky,

přes náš hektický život jsem si našla chvilku, abych napsala pár řádků o našem soužití s Heidy.

Jsme vlastně pětičlenná rodina, kterou tvořím Já, manžel Honza, syn Honzík, šeltiák Danny a naše asistenční černé zlatíčko Heidy. No asi budu psát na etapy, pač Honzík právě zjistil jak se postavit v jídelní židličce.

Heidy je moje velká kamarádka a pomocnice. Podá všechno co mi spadne, podává i věci, které hází na zem náš sedmiměsíční syn, otvírá a zavírá dveře, umí vytáhnout prádlo z pračky, sundat mi ponožky či rukavice, stáhnout kalhoty a hlavně teď mnohokrát denně využíváme Heidy jako odnašečku plen do koše. Jak vidí, že jdu Honzíka přebalovat už jde asistovat a čeká, kdy jí konečně předám použitou plenu, aby ji mohla vyhodit do koše.

Krom téhle velké pomoci nás Heidy doprovází téměř všude. Od podzimu jsem se vrátila do školy, kam se mnou samozřejmě chodí i Heidy a na přednáškách vždy vzorně spí, občas pěkně hlasitě :) Rovněž mě doprovází na rehabilitaci do Paracentra, kam docházím jednou týdně a Heidy je tam jako doma, pač jsem tam před mateřskou i pracovala, takže je i tak trochu maskotem :)

Chodí s námi i na úřady či do restaurací, nikdy jsme se naštěstí nesetkali s tím, že by tam Heidy nesměla a když už někdo třeba v cukrárně výhrady měl tak po vysvětlení, že je asistenční pes a opravdu tam může, tak bylo vše v pohodě a mohli jsme zůstat. Teď si plním praxi v denním stacionáři kam se mnou chodí i Heidy a na přání vedení tam s Heidy děláme i canisterapii, která spočívá hlavně v hlazení a mazlení. To je Heidy ve svém živlu a patřičně si to užívá :).

24.2. Heidy oslaví 5. narozeniny a i přesto, je to stále povahou hravé štěně, které jsem před více než třemi lety dostala od úžasných Pomocných tlapek, kterým budu vždycky neskonale vděčná za to úžasné černé stvoření, které mě věrně doprovází a pomáhá mi. Nejen, že jsem od Vás dostala skvělou pomocnici, ale poznala jsem díky Vám i spoustu nových skvělých lidí, za což jsem také moc vděčná.

Věřím, že do budoucna bude stále více šťastných a spokojených klientů jako jsme my :)
Tlapky, moc za vše děkujeme a těšíme se na jarní rekondice, že se opět uvidíme :)

Adéla, Honzíci, Heidy a Danny