Černé zlatíčko Heidy
menu

Černé zlatíčko Heidy

Ahoj Tlapky,

předně se omlouvám, že jsme se dlouho neozvali, ale u nás se pořád něco děje a na psaní nebyl čas.

Heidy je pořád stejné černé zlatíčko a nedávno jsme oslavily páté výročí soužití. Ty jo, už fakt páté, strašně to letí a je fakt, že už si dnes neumím představit být bez ní. Za těch pět let se se mnou vlastně s námi Heidy několikrát stěhovala. Naposledy v prosinci, ale vždy v rámci Brna. Je zajímavé, že Heidy vlastně vůbec neřeší, kde bydlí, je pro ni důležité jen to, aby byla se mnou.

Heidy stále hodně pomáhá. Nejvíc s podáváním všeho co mi spadne (i když občas se jí snaží nahrazovat Honzík, takže to vypdá jako závody, kdo to podá dřív). Hodně teď děláme canisterapii. Doma si s ní lehnu hlavně když mě bolí hlava a cítím, že by z toho mohla být migréna, tak mi často uleví.

Do školky docházíme jednou za tři týdny. Děti se učí poznávat, kde má Heidy různé části těla, pak je ukazují i na sobě. Nejvíc je i Heidy baví aportování hračky a hra, ve které Heidy hledá pamlsky.

Nejvíc dává Heidy zabrat Honzík, který ji má jako super parťačku, se kterou vyrůstá a občas spolu umí vymyslet pěkné lumpárny. Ale taky spolu provozují canisterapii i když takovou trošku svéráznou. Honzík se občas po Heidy válí, dělá si z ní průlezku a když toho má Heidy plné zuby tak se zvedne a jde se uklidit.

Jinak nás Heidy doprovází téměř všude kam jdeme. Musím říct, že jsme nikdy neměli problém s tím, že by nás někam nepustili. Když tak po vysvětlení, že je to asistenční pes a může kamkoli, jsme vpuštěni byli :)

V létě jsme pořádali pár výletů, hlavně návštěvy zoologických zahrad, které má náš syn moc rád a Heidy si je taky užívala. Heidy se chová naprosto ukázkově, ať je v dohledu jakékoli zvíře. Dokonce lvi a tygři se ji asi snažili "sbalit", pač přes mříze docela doráželi, z čehož měl největší radost opět náš syn. Nebýt Heidy tak by i ty procházky a výlety byly vlastně fádní a nudné.

Jsem moc ráda, že díky Pomocným tlapkám mám tak úžasnou parťačku do pohody i nepohody. Děkuji a Heidy všem posílá pac a olíznutí :)

Zdraví Boumíci