Adéla Sikorová a Heidy
menu

Adéla Sikorová a Heidy

Zdravím do tlapek,

moje první setkání s Heidy bylo skvělé. Po seznámení s tím co vše Heidy potřebuje nás Petr nechal svému osudu, tak jsme šli s bratrem i Heidy na procházku a večeři. Vše proběhlo dobře. První noc Heidy nespala, byla asi nesvá z nového prostředí a nových lidí. V noci jsem jí z pelíšku vylovila bratrovy ponožky a ručník, které se jí patrně hodně líbili a ráno jsme zjistili, že chtěla patrně surfovat po internetu, poněvadž rozkousala internetový kabel :) Holt i asistenční psi chtějí být online :)

Moc příjemné překvapení mě čekalo hned ráno, když jsem vylezla z poste, oblekla jsem si kalhoty, že půjdu Heidy vyvenčit a ona už mi nesla boty, jako by věděla co mám v plánu. To bylo opravdu moc kouzelné. Po snídani přišel Petr a učil mě jak Heidy správně povelovat, aby podávala předměty a otvírala dveře. Myslím, že jsme to obě zvládly dobře, Heidy je opravdu hodně šikovná.

Odpoledne jsme si udělali výlet do Plzeňského Tesca na nákup. Tady se Heidy chovala naprosto ukázkově, chodila spořádaně vedle mě a vždycky, když jsem se u něčeho zastavila tak si lehla a čekala až si vyberu co potřebuji. Druhá noc byla bezproblémová Heidy spala jak mimino :)

Třetí den jsme dopoledne opět trénovali podávání předmětů a otvírání dveří. Odpoledne jsme se vydali do Zruče, kde je soukromá sbírka letadel a tanků. Heidy se projevila jako typická holka, vůbec ji to nebavilo, takže pokaždé, když jsme se přemisťovali k dalšímu exponátu po mě hodila pohled, který jasně říkal "to nemyslíš vážně, že mám vstávat a jít k dalšímu letadlu" :) Ale na její obranu musím říct, že i to horko bylo značně vyčerpávající. Nicméně my s bráchou jsme si letadla užili.

Poslední den jsme dopoledne zopakovali podávání předmětů, otvírání dveří a zkoušeli, jak jde Heidy přitahování vozíku. Vše šlo velmi dobře. Pak jsme se museli rozloučit a jet do Brna. Trošku mě mrzelo, že jsem si Heidy ještě nemohla odvézt a ještě dva dny pokaždé když mi něco spadlo jsem se otáčela a hledala, kde je to úžasné černé stvořeníčko, které by mi spadené věci podalo :) Už se nemůžu dočkat, až si ji budu moct vzít domů :)

Moc zdravím
Adéla Sikorová