Prázdniny v plném proudu
menu

Prázdniny v plném proudu

Milé Tlapky,

prázdniny jsou v plném proudu a já pořád doufám, jak hezky si odpočineme a budeme mít spoustu volného času - opak je pravdou, snažíme se dohnat, vše co za školní rok nestihneme :-).

Příjemné chvíle jsme prožili na letošních Promocích asistenčních psů, kterých jsme se zúčastnili. Celý den byl velmi pohodový, i když nám počasí nepřálo, všichni si ho náramně užili. Rádi jsme poznali Harryho vychovatelku Miriam i další týmy asistenčních psů, paní moderátorka dokázala všem vykouzlit úsměv na tváři a celý program byl zajímavý, hrála živá hudba, k dispozici bylo výborné jídlo a pití, byli jsme v příjemné společnosti, prostě supr den jak říká Eliška.

Ke konci školního roku zbylo i trochu času a tak Eliška s Harrym dětem ve třídě společně ukázali, jak ji Harry podává věci, svléká ponožky, boty. Popovídali jsme si společně o asistenčních, vodicích psech, velmi mile mě překvapilo, jak byly děti informovány a co všechno věděli. Za odměnu si jich pár mohlo vyzkoušet s Harrym polohovat a masáž i celého obličeje :-). Přikládám fotky. Dostali jsme za odměnu i spoustu obrázku od dětí a tak dva také přikládám :-).

Poslední školní den jsme si společně všichni šli pro vysvědčení a hurá na dovolenou. Díky doporučení Tlapácké rodinky Obrových jsme vyrazili na ověřené místo do Resortu Solaris v Šibeniku v Chorvatsku. Všem moc doporučuji. Několik měsíců před dovolenou jsem pořád hledala vhodné místo pro naší dovolenou vozíčkáře a asistenčního psa ... bohužel buď byl překážkou vozíček, nebo pes a tak jsem se nakonec vydala cestou doporučení cestovatelů z Tlapek a byla to ta nejlepší varianta. Kontaktovala jsem cestovní kancelář Cherry tour, která pronajímá mobilní domky ve zmiňovaném resortu. Vyšli nám maximálně vstříc s ubytováním, nejblíže k moři, místem ve stínu, vstupu asistenčního psa po celém resortu. Cesta byla náročná, ale děti i Harry ji zvládly :-). Na recepci Resortu Solaris na nás čekala obrovská cedule o zákazu vstupu psů do celého resortu, trochu nás to zarazilo a hned kontaktovali delegátku, byli jsme ubezpečení, že je vše domluveno a můžeme se bez obav pohybovat po resortu i s Harrym. Terén je pro vozíčkáře dobře zvládnutelný (k mobilním domkům jsme museli trochu zabrat, ale s dopomocí to bylo v pohodě), po celém pobřeží jsou chodníčky, pláže - hrubý písek a vstup do moře pozvolný, ale kamenitý. Mnoho úžasných aktivit pro děti, nejlepší zmrzlina, super restaurace, vstřícný personal k dětem, vozíčkářům i psům :). Vyhrazena pláž pro psy. Harry měl prvních několik hodin problém se vyvenčit, jelikož pořád hledal klasický český trávník, na který je zvyklí a v Chorvatsku jsou spíše písečné vyschlé něco :-), ale odpoledne si už dal říct a užíval si dovolené jako my. Byla to pro nás opravdu dovolená snů a příští rok pokud zdraví a finance dovolí, vyrážíme znovu :-).

Nyní jsme na třítýdenním rehabilitačním pobytu ve Frýdku Místku a jako všude nás trápí hrozná vedra. Harry se chladí na kamenité podlaze a my v bazénu. Všichni jsme se překonali a vyrazili na Lysou Horu, nožičky nás bolely až hrůza, Harry byl nejstatečnější i když dolů pletl nohama jako my všichni :-). Přikládám fotky, výhled byl nezapomenutelný.

Přikládám několik fotek ze školy, z dovolené z Chorvatska, výlet na Mumlavské vodopády v Harrachově a rehabilitačním pobytu v Beskydech, turistika na Lysou Horu :-)

Mějte se moc krásně.

Rodina Honlova a Harry 10/2013