Pozor, asistenční psi zde nejsou vítáni. Nevíte kde?
menu

Pozor, asistenční psi zde nejsou vítáni. Nevíte kde?

7.-10.4.2011 jsme si s paničkou, která mne vychovává užili prima prodloužený víkend. Vlakem jsme přijeli do Pardubic, kde na nás čekala kamarádka Helenka. Ta si nás odvezla k sobě domů. Když jsem měl vystoupit z kufru auta, nestačil jsem se divit, kolik psích kamarádů mně přišlo přivítat. Hned jsem se s Dianou, Reginou, Mařenkou a Jiříčkem skamarádil.

V sobotu jsme jeli na výlet na hrad Křivoklát. Bylo krásné počasí a krátkou procházku jsme si užili. Byl čas oběda. Pánečkům se zalíbil poutač PENZION A RESTAURACE "U JELENA". Když jsme se k restauraci blížili, za zády se ozvalo: "... S TĚMA PSAMA MI TAM ANI NECHĎTE!" Jirka Moravec se na muže v číšnickém oblečení otočil, pozdravil jej a zeptal se, zda-li by se stejně choval k postiženému člověku, kterého by takto označený pes doprovázel. Číšník svou větu pouze zopakoval a odešel. Páníčci byli docela rozladěni, tohle se jim ještě nestalo. Náladu jim zpravila až výtečná kuchyně HOTELU *** SÝKORA s milým, vstřícným a usměvavým personálem. Pak jsme si šli prohlédnout hrad Křivoklát, kde si nás lidé fotografovali a pěli ódy, jak jsme krásní a slušně vychovaní. K večeru jsme dorazili do Penzionu Pohoda, kde probíhal sraz všech vychovatelů, cvičitelů a nás štěňat. Diskuzi k výcviku, předávání poznatků a postřehů jsem prospal.

Druhý den bylo praktické cvičení, kde jsem na louce předvedl, jak zvládám základní povely a vzorné odložení, které jsem od prosince poctivě piloval. Moc se mi tam líbilo a už se těším na červen, kdy se do Západních Čech vrátíme na velikou "tlapáckou" akci PROMOCE. Paničce tam budou "promovat" dva pejsci: Alan a Cyril.

Z Ostravy zdraví "chlapeček" Harry.