Jarní prázdniny ve Fyzio Beskyd a tři dny lyžovačky v Koutech nad Desnou
menu

Jarní prázdniny ve Fyzio Beskyd a tři dny lyžovačky v Koutech nad Desnou

Týden jarních prázdnin jsme opět využili k Elišky intenzivnímu rehabilitačnímu pobytu ve Frýdku Místku. Celý týden jsme se spíše zaměřili na rehabilitaci, a zvládli maximálně malou procházku  s Harrym. Bylo i po vysvědčení, které dopadlo na samé jedničky a holky měly slíbenou pohádku v kině. Za odměnu jsme tedy vyrazili i do Ostravy do Multikina. Všichni tři - Eliška, Harry i Anežky byly spokojení. Holky z pohádky a Harry z padající kukuřice na zem :).  Velká škoda, že tak kvalitní rehabilitaci nemáme blíž domova :-(.

Na svatého Valentýna tomu byl přesně rok co jsme si domů přivezli nového člena rodiny Harryho.  Oslava byla na horách a na lyžích a musíme se s Vámi podělit o úžasné zážitky. Strávili jsme tři super dny na lyžovačce v Koutech na Desnou. Centrum APA Olomouc pořádá lyžařské výcviky pro vozíčkáře na monoski, ubytování jsme byli v hotelu Dlouhé Stráně, hotel je bezbariérový a se psem není žádný problém.  Lyžovali jsme ve Skiareálu Kareš vzdálenem  300m. Nevěřila jsem, že vozíčkáři mohou prožít takový adrenalin a sportovat v zimě. Lyžařský kurz v Koutech nad Desnou byl super. Eliška byla nadšená, Anežka se naučila také lyžovat. Poznali jsme výbornou partu lidí. Eliška všechny instruktory málem ztrhala a nenechala je ani vydechnout a oni lyžovali a lyžovali. Usmívám se, jen si vzpomenu jak jsme Elišku nemohli dostat zpátky na hotel, kdo jí zná lépe tak nevěří, že vydržela lyžovat celý den. Eliška totiž pobyt venku a v zimě nemá vůbec ráda, je to totiž hrozná nuda.....teď je plná zážitků a žádná nuda to nebyla. Harry s námi celý pobyt zvládl na jedničku, překvapilo mě kolik vozíčkářů má negativní zkušenost s asistenčním psem ve svém okolí, zodpovídala jsem několik desítek otázek a vydržela všechny nevěřícné pohledy, ale dělali jsme Vám dobrou vizitku. Harry byl moc pochválen jak vzorně chodí u vozíčku, že je extrémně klidný, poslušný . Udělalo mi to samozřejmě velkou radost, že jsme je dokázali přesvědčit o opaku a rozdávala kontakty na Pomocné tlapky.

Mějte se krásně.

Honlovi a Harry

PS: Kdyby chtěl někdo kontakty na rehabilitaci, hotel nebo centrum APA ráda pošlu. Po doporučení rodinky Obrových se letos v létě totiž těšíme na dovolenou s Harrym v Chorvatsku :)