Gypsy a Aneta
menu

Gypsy a Aneta

Gypsymu je skoro osm let. Ve službě je už sedmým rokem. Když si beru bundu na venek, tak běží radostně za mnou,"ano paničko, jsem k službám". Když mu řeknu, aby si šel pro oblečení (pro vestičku), tak jde automaticky za babičkou nebo za tátou a jde se ven.

Při spasmech využívám psa na canisterapii, protože tím se prohřívají svaly a dochází pak k uvolnění.

Gybo je naprostý profesionál při otevírání dveří, sundávání ponožek. Když je mám v zimě na spaní a pak mi je ráno sundává, to mě lechtá, až se zajíkám smíchem. Taky sundávání rukavic máme moc v oblibě, pak přinesení bot, podání papírových kapesníčků..

Život bez Gybonka si už nedovedu představit, protože když jsme s mamkou nahoře v koupelně a čistíme zuby, tak Gybo strčí hlavu do sprchové vaničky a čeká, až se pustí voda, aby se napil, Pak sám uhne, abychom mohly projet. Při vyhýbání dokáže couvat.

Při rekondicích v Plzni nahodil couvačku při jízdě na eskalátorech. Jak se to stalo? Jednoduše. Při jízdě nahoru mi položil hlavu do klína a otočil se zadkem nahoru. Mamka s taťkou se snažili ho přimět k otočení, ale vše bylo marné. Nakonec v klidu a v pohodě plynule z eskalátoru vycouval. Paní ředitelka Hanka se smála a divila se, co Gypsy dovede, protože tento jev prý ještě neviděli. Mnohdy totiž na jezdících schodech nebo eskalátotech dochází k úrazům neukázněných cestujících a přitom tlapkařský "jenom" pes zvládne plynule vystoupit nejen ve směru jízdy, ale dokonce i pozpátku a bez komplikací.

Když cestujeme a navštěvujeme lékaře a nemocnice, třeba když jezdím na převazy ruky, tak našeho miláčka necháme u babičky na hlídání. O to pak mám větší a pestřejší přivítání v autě, protože to se Gybo neudrží, jakou má radost, že jazykem mi vezme šmahem brýle. Takže potom přes ně nevidím lautr nic. Ale to je u psů normální věc, že vítají svoje pány.

Brzy budou Vánoce, docela se těším a Vás všechny moc zdravím. Přeju všem krásný zbytek času adventního, krásné Vánoce prožité v klidu a pohodě, v novém roce pak vše nejlepší, nejvíc však hodně pevné zdraví.

Aneta s Gyboškem a rodiče Zdenek a Zdenka.