Griffin v předvýchově
menu

Griffin v předvýchově

Ahoj kamarádi,

Jsem tu úplně nový, tak se musím nejdříve představit. Jmenuju se Griffin Bri-Col Black and White. Ale kdo si má pamatovat takhle dlouhé jméno? Tak mi říkejte prostě Gryf.

Nedávno mě přivezli čtyřkolovou plechovkou z místa, kde jsem se narodil, někam úplně jinam, do jiného domu a k jiným lidem. Není tu ani moje máma, ani bráškové, ani ségra...

Ale jeden pes tady je. Černý labrador, jako já, a jmenuje se Lord. Je hodný, akorát na mě ze začátku koukal jako na zjevení, co jsem to za mimino. Nojo, zatím jsem jen takový minilabrador, labradoří bonsaj. Ale to se prý časem spraví. No a kromě Lorda tady bydlí člověčice Jarka, která má takovou židli na kolečkách a člověk Láďa. Ten žádnou židli nemá.

Zatím to tu hlavně prozkoumávám. Už jsem třeba zjistil, že Jarka a Láďa jsou tady hlavně proto, aby se mně a Lordovi starali o jídlo, hráli si se mnou, venčili nás a drbali za ušima i všude jinde. Tohle tu mají fakt dobře zařízené...

Taky mi říkali, že jsem teď v předvýchově na asistenčního psa. No, co je to pes, to samozřejmě vím. To jsem já.  Co znamená „asistenční“, to naopak ani netuším, ale Láďa říkal, že mi to všechno postupně vysvětlí, že prý na to máme rok času. No a „předvýchova“  - to je přeci úplně jasné. Znamená to, že musím všechny kolem sebe začít pořádně vychovávat.

Tak já se do toho hned pustím a časem vám dám vědět, jak se mi to daří...

Váš Gryf