Z Matýska je už velký kluk
menu

Z Matýska je už velký kluk

Milé pomocné tlapky,
tak je tu další rok za námi a z Matýska je už velký kluk. V listopadu oslavil 10-té narozeniny a Fredíkovi bude letos už 8 let.

Loňský rok pro nás nebyl nic moc, hodně času Matýsek strávil v nemocnici, bohužel vždy akutně... Má za sebou 3 operace hlavy a ještě teď se z toho vzpamatováváme všichni. Bylo to hodně náročné a doufám, že bude na chvíli klid a vše se vrátí do původních kolejí.

Fredík odloučení od Matýska nesl těžce, jakmile to šlo jezdil s námi do nemocnice za Matýskem. V nemocnici z něho byli všichni "paf" a vždycky se na něj moc těšili. Fredík to samozřejmě jako velmi chytrý pes vycítil a nosil se tam jako celebrita. Dokonce jednou, když jsem Fredíka venčila v areálu nemocnice, tak za mnou přišla jedna pacientka a ptala se jestli neděláme canisterapii, že by měla zájem a určitě by to ostatní pacienty na oddělení moc potěšilo. Je to krásný pocit, když vidíte jak jen při procházení nemocnicí pohled na Fredíka zahřeje u srdce. Lidé se usmívají, jiní jsou překvapení a děti ty se na něj  přímo vrhají.

Doma funguje vše tak jak má, v novém domečku jsme si zvykli velmi rychle. Fredík má už dokonale zmapovaný terén. Občas zajedeme do města aby Fredošek nevyšel ze cviku. Děti si domů pořídili papoušky a kočičku, takže máme doma zvěřinec. Fredík to nějak výrazně neprožívá, nejlepší na tom je, že kocourek Olaf se nejvíce upnul právě na Freda, což jsme všichni koukali a chodí za ním všude jako ocásek. Jinak je už na Fredíkovi vidět, že je starší, sem tam je vidět i únava a rád si pospí. Na konci roku jsme byli na pravidelné očkování a vše je v pořádku. Letos v dobnu nás čeká rekondice, tak se moc těšíme na shledání.

Mějte se krásně Lipničtí