Vztah Fredika s Matýskem je nezničitelný
menu

Vztah Fredika s Matýskem je nezničitelný

Milé pomocné tlapky.
Skončil nám rok 2018 a já zase sedím nad prázdným listem papíru a přemýšlím jak to všechno sepsat.
Pro nás byl rok 2018 dost zásadní, událo se v něm spoustu krásných, ale i smutnych událostí, které bohužel také patří k životu. Naštěstí soužití Fredíka s Matýskem to nijak neovlivnilo, naopak v těžkých chvílích jsme byli rádi, že tu s námi Fredik je.

Vztah Fredika s Matýskem a vůbec celou rodinou je naprosto nezničitelný, je to náš miláček a vůbec si to bez něj už nedovedeme představit. Čím déle je s námi, tím více si uvědomuji, jak je úžasný.Absolutní "zbavovač" stresu a chmur, sám jakoby vycítil, že zrovna v tu danou chvíli potřebujeme jeho společnost a přijde se přitulit. Je to neskutečný mazlíček a úžasný canisterapeut.

Běžný denní rituál zvládá se samozřejmostí a hravostí. Podávání a nošení věcí je i po tolika letech pořád zábava a vysvlékání oblečení snad ještě větší. Občas zajedeme i do města, aby Fredik nevyšel ze cviku a zvládá to s přehledem.

Ve škole Matýsek opakuje 1. třídu, takže to znamenalo nové děti, které s Fredikem ještě nepřišli do styku a vůbec takového pejska neznají. Během par týdnu si zvykli a už ho berou jako součást Matýska.

Těsně před Vánocemi jsme se po třech letech stavění konečně nastěhovali.
Fredík mapuje terén, včetně okolních zvuků, které jsou pro něj zásadní. Není z toho ještě úplně ve své kůži, dost často se tu prochází za domem srny a zajíci, které tak blízko ještě nikdy neviděl. V domě je to bez problému, už si našel svoje místečko, ale nejčastěji si lehá k Matýskovi nebo nám pod nohy, u stolu, u sedačky, vždy v těsné blízkosti a to nejen doma ale i když jsme na návštěvě, tak je spokojený. Kočička se nám o Vánocích ztratila, stále ji hledáme. S Fredikem byli velcí kamarádi.

Mějte se krásně Lipničtí