Seznámení s Fredem
menu

Seznámení s Fredem

Začátkem listopadu jsme vyrazili do Plzně za Pomocnými tlapkami. První přivítání s asistenčním pejskem Fredem bylo kouzelné. Položil hlavu Matýskovi do kočárku na klín a nehnul se od nĕj. Obdrželi jsme povely, kterých jsme se mĕli držet při péči o Freda. Tým Pomocných tlapek nás postupně secvičoval s Fredem jak v interiéru, tak venku.

Fredošek všechno zvládnul, je neuvĕřitelnĕ inteligentní. Celou dobu pobytu se s Matýskem mazlil a pořád se k nĕmu tulil. Neustále nám podával různé vĕci jako boty, oblečení, plenky... My jsme mu přivezli na hraní míček, mĕl velkou radost. Matýsek mu ho házel a Fred mu krásně aportoval balónek do dlaně. Moc je to bavilo. Večer jsme dĕlali s Fredoškem masáže Matýskových ztuhlých ručiček a nožiček i bříško si Maty nechal olízat a moc se mu to líbilo.

Byly to krásné tři dny s velkým psím kamarádem. Je nám po Fredovi smutno, Matýsek se pořád ptá, kdy už Fred přijede. Tak jsme mu slíbili, že si za Fredem uděláme ještě nĕjaký výlet. Posíláme pár fotek z našeho pobytu.

Moc se nám líbilo.

David, Katka a Matýsek Lipničtí.