Další rok soužití s Fredem
menu

Další rok soužití s Fredem

Milé pomocné tlapky,
blíží se konec dalšího roku, co k nám do rodiny přišel asisťák Fred. Za ten další rok společného soužití jsme prožili spoustu věcí a kluci si upevnili vzájemný vztah.

Tím, jak dlouho je už Fred s námi, jsme si nějak zvykli na jeho pomoc a příjde nám tak "samozřejmá, normální". Jenže tomu není tak. Jeho pomoc je "vyjímečná" a jsme moc šťastní, že ho máme. Je výborný společník a canisterapeut, dokáže poznat když je člověk smutný nebo jen unavený a sám příjde a položí hlavu na klín jakoby se chtěl zeptat "co tě trápí"? Doprovází nás všude a když se tak poohlédnu za sebe, tak jsme neměli za ten rok žádný větší problém.

Lidé jsou k nám vstřícní, jen tu a tam se stane, že jsou dotčeni, že si Freda nemůžou pohladit. Zrovna dneska ráno, když jsme jeli na rehabilitaci a vystoupili z auta, tak šla kolem paní a hned chtěla Fredíka ládovat piškotama. Ale nechala si to vysvětlit.
Když byl Matýsek v nemocnici po operaci, úplně bez problémů pustili Fredíka za ním na pokoj na návštěvu. Ani nechtěl z nemocnice odejít. Je to prostě náš miláček. To co pro nás a hlavně pro Matýska dělá je pro něj denní rutinou, ale hlavně hrou. Veškerou práci bere jako hru. Podávání věcí je jeho život a když se mu zdá, že dlouho po něm nic nechceme, přinese něco sám.

Za tu dobu co máme Fredíka udělal Matýsek neskutečné pokroky a za to vděčíme také Fredíkovi. Bez něj by to tak rychle nešlo. Polohování i masáže kluci zvládají na jedničku. Sami se naučili, že po jídle myje ručičky nejdříve Fred a pak až maminka. Jsou to prostě parťáci.

Momentálně prožíváme smutné období. Včera nás opustila po nemoci naše téměř 14-letá labradorka Aminka. Když jsme přivezli Fredíka do rodiny, tak Aminka pookřála a jakoby omládla. Byli to super kamarádi. Nejvíce to obrečely děti. I Fredík je takový smutný, chodí na její oblíbená místa a hledá ji. Snad se z toho smutku brzo dostaneme.

Příští rok bude pro nás zásadní, Matýsek nastoupí do školy. Časem bych chtěla, aby Fredík chodil s ním. Tak snad to kluci zvládnou. Uvidíme.

Posíláme pár fotek a brzy se ozveme. 
Lipničtí