Soužití během roku 2012
menu

Soužití během roku 2012

V únoru 2012 prodělala Fjona pravidelné očkování, které zvládla bez potíží. Jinou veterinární péči jsme nepotřebovali. Pravidelně podáváme odčervovací tablety a přípravek proti klíšťatům a blechám.

Na začátku roku měla o dvě kila víc než při předávání. Snížili jsme porce jídla a váha se vrátila na původní. Fjona je nadále krmena granulemi Happy dog, které objednáváme přes Pomocné tlapky. Jídlo dostává jedenkrát denně v podvečer. Po zažívacích obtížích dostává uvařenou rýži. Jako pamlsky používáme dětské piškoty a dále dostává žvýkací kostičky na čištění zubů.

V první polovině roku jsme se zúčastnili slavnostního předání pejska v Třemošné u Plzně, kde se Fjona mohla potkat s rodinou, která ji vychovávala i s trenéry. Svou původní rodinu si již nepamatovala, ale trenéry nadšeně vítala.

Lukášek „má Fjonu“ po návratu ze školy až do devíti večer, kdy Fjona lehne na své místo a většinou jako první z rodiny usíná. Samozřejmě má klid po jídle a během odpoledne Lukášek tráví svůj čas i jinak než stále jen s ní. Lukášek učí Fjonu básničky pro Mikuláše, vyhrožuje jí , že nepřijde Ježíšek když bude zlobit a chválí ji, když je hodná holka. Jezdí s ní na chatu i k babičce a rád s ní chodí na chalupě na delší procházky.

Fjona mu nadále plní funkci kamaráda, protože mezi lidmi Lukášek stále žádného nemá. Méně času tráví společným odpočinkem, víc času věnují honičkám a olizování (Lukášek nechápe proč se lidi neolizují když je to tak fajn :-) ).

Lukáška stále hodně nosíme, přestože má devět roků. Fjona nemá tyto situace ráda, doráží, štěká, motá se pod nohy.

Celkově se za uplynulý rok naše rodina sžila s tím, že je doma pes. Lukášek je spokojený a na otázku : „koho milujeme“ odpovídá Lukáška a Fjonu.

Leden 2013