Náš rok 2019
menu

Náš rok 2019

Uplynulý rok byl pro Fiu odchodem do „asistenčního důchodu". Víc odpočívá a také dostává víc pamlsků, aby si ten důchod náležitě užila.

V březnu prodělala Fjona pravidelné očkování, které zvládla bez potíží. Jinou veterinární péči jsme nepotřebovali. Pravidelně podáváme odčervovací tablety a přípravek proti klíšťatům a blechám. Váha Fjony je stabilní a to 29 kg i přesto, že víc „mlsá".

Fjona nadále plní funkci kamaráda, ale Luky má kamarády i v běžném životě. Lukášek mění okruh svých zájmů jak dospívá, ale stále rád  kontaktuje Fjonu k „běhacím hrám".

Lukášek stále závodně plave, v roce 2019 se účastnil Mistrovství republiky i zimního Mistrovství republiky a také Evropských her mládeže, kde získal dvě bronzové medaile. Znovu byl přijat starostou města Šumperk, vyšlo o něm několik článků.

Lukášek a Fjona byli průkopníci v asistenci psa u dítěte s autismem. Nyní spolu tráví čas hraním a Fjona si užívá zasloužený odpočinek v blízkosti Lukáška i Filipa, který ji „adoptoval" a je rád, že už neasistuje :) jen Lukymu, ale může trávit víc času u něj. Fia je zkrátka i v důchodu na roztrhání.