Fanda na prázdninách
menu

Fanda na prázdninách

S Fandou jsme v létě měli nabitý program. Druhý týden v červenci jsem byla vařit na dětském táboře v Podkrkonoší a Fanda jel se mnou. Z venkovní kuchyně Fanda nejen dozoroval, zda dobře vaříme, ale rovnou hemžení celého tábora. Během dne jsme si vždy našli pár chvil na procvičení povelů a honění po louce. Děti si Fandu po požádání mohly pohladit a také se zajímaly, jak takový výcvik asistenčního psa probíhá a co vše už řádně vycvičení psi umí.

Poslední týden v červenci jsme strávili v Českém ráji na Hruboskalsku. Vyráželi jsme na procházky do skal, kde si Fanda vyzkoušel různé výšky, schody, mostky, úžiny a spoustu dalších překážek. Vše zvládl levou zadní a to včetně poměrně úzkých a příkrých schodů na hradě Frýdštejn. Dokonce absolvoval krátkou cestu na raftu po řece Jizeře.

Počátek srpna jsme strávili na Vysočině v Borové u Poličky. Jezdili jsme na kolech a Fanda s námi ve svém vozíku za kolo. Vylezli jsme na Toulovcovu rozhlednu, navštívili výstavu Igráček v Městském muzeu v Poličce, chodili jsme se dívat na ovce a kozy, občas vyváděli skopičiny a šířili osvětu.