Můj první rok s Falcem
menu

Můj první rok s Falcem

Když jsem před rokem dostala asistenčního pejska Falca, byla jsem štěstím bez sebe. Za tu dobu co jsme spolu, jsme prožili spoustu krásných chvil a dobrodružství. Falco se mnou chodí do školy, na rehabilitaci, do ordinací lékařů, jezdí se mnou na ortopedické kontroly do Prahy-Motola. Paní doktorka,která mi několikrát operovala nohy se na něho vždy moc těší.

Jezdím také na rehabilitačním kole a Falco rád běhá za mnou. Nejspokojenější je na naší chatě, kterou máme v krásné přírodě u rybníka. Když je hodně teplé počasí, tak se rádi společně koupeme v rybníce. Já si lehnu na nafukovací matraci, chytím se Falca a on mě tahá po rybníce. Je výborný plavec a jedinečný kamarád.

Za ten rok jsme se báječně sžili, rozumíme si i beze slov. Když někdy Falco nemá svůj den, což se také samozřejmě stane, tak se na něho přísně podívám a hned ví o co jde. Ve škole je velice spokojený, leží vedle lavice a já mu závidím, že může spát a nemusí se učit. Doma mi Falco nosí vše co potřebuji a tím mi z velké části nahrazuje mamku a sestru. Donese mi i jídlo z kuchyně, které mi mamka nebo sestra pošle.

Když má línací období, tak si ho zvládnu sama vyčesat a vysávám i auto od chlupů. Zajímavá je příhoda o tom, že jednou když jsem auto vysávala asi dvě hodiny, tak mamka prohlásila, že Falco bude jezdit v zadním prostoru auta. Jenže když jsme ho tam dali, tak můj milý pejsek tak zoufale koukal, že jsme psychicky nevydrželi a vzali ho zpět ke mě na zadní sedačku. On hned pookřál, lehl si mi na nohy jako vždy a zahříval mě. Když je v zimě auto po ránu vystydlé a my jedeme do školy, tak mi Falco krásně svým hustým kožíškem prohřívá nohy.

Za ten rok jsme také absolvovali pár prezentačních akcí s Pomocnými Tlapkami. Tyto akce mám ráda, protože mě velice obohacují a nabíjejí novou energií. Zároveň se Falco znovu procvičí pod odborným dohledem cvičitelů z Pomocných Tlapek, takže nemusím mít strach, že Falco něco neumí nebo zapomněl.

Když to tedy sečteme a podtrhneme, tak život s Falcem je strašně fajn a často říkám, že to je jediná krásná odměna za mé tělesné postižení.

Všechny srdečně zdraví Lucka a Falco Faldusovi s rodinou. :)