Co všechno umí asistenční pes II.
menu

Co všechno umí asistenční pes II.

Podávání pasty

Podávání zubního kartáčku

A takhle jsme nacvičovali přípravu na ranní hygienu - nejřív mi Falco podá pastu na zuby, pak kartáček a jdeme na to! Jsem moc ráda, že o takhle běžné věci už nemusím prosit maminku. Zdravému člověku to může připadat jako maličkost, ale pro mne je to další kousek samostatnosti.

Sundavání kalhot 1

Sundavání kalhot 2

S oblékáním mi sice musí pomáhat rodiče, ale večer už je to na Falcovi. Takhle se naučil mi svléknout tepláky nebo kalhoty. Ale to není všechno...

Sundavání ponožek 1

Sundavání ponožek 2

Falco umí sundavat i ponožky ... ale jenom čisté a voňavé! Ne, vážně, zatím si nestěžoval. Kromě ponožek mu jdou výborně i rukavice a další drobné kousky ošacení. Ale ani to není všechno...

Sundavání trička 1

Sundavání trička 2

Tak tohle byla opravdu švanda! Falco se naučil mi sundavat tričko, ale také svetr nebo bundu. Teď si tuhle legraci užijeme pokaždé, když přijdeme z venku. Oproti tomuhle pokusu z doby secvičování ovšem Falco velmi zdokonalil techniku.

Polohování

Polohování

Možná už jste slyšeli o canisterapii, tedy léčení pomocí psů. Já mám jednoho takového canisterapeutického pejska přímo doma. Pravidelně s Falcem polohujeme a jeho teplo mi dokáže hodně pomáhat při uvolňování svalů a zmírňování křečí.

Jsme tým...

a máme se rádi

Mohla bych Vám toho ještě napovídat... ale myslím, že to pro tentokrát stačí. Jenom jednu věc na závěr. Kromě toho, jak mi Falco umí pomáhat, je pro mne také oddaným společníkem a skvělým kamarádem. Přála bych si, aby tohle přátelství mohli poznat i ostatní postižení lidé. Moc děkuji lidičkám od Tlapek, že mi tohohle parťáka vycvičili a hlavně nadaci Altego a všem, kteří na jeho výcvik přispěli! Všem vám posíláme pac a pusu!