Emička miluje sníh
menu

Emička miluje sníh

A je tady Leden. Ten čas letí neskutečně rychle. V prosinci jsme si užili první poprašek sněhu a zatím i poslední. Kdy jsme zjistili, že Emička miluje sníh. Což Ondrášek teda vůbec. Také jsme se zasmáli, když Emča začala ve sněhu válet sudy. A teda, že jich bylo. Poslouchá jak má, míček se u nás téměř nezastaví a oba jsou šťastní. V prosinci jsme se hodně procházeli na náměstí, kde jsme měli Vánoční trhy a také Vánoční strom. Také jsme měli Vánoční besídku ve školce, kde s námi byla samozřejmě i Emička a užívala si pozornosti dětí a všech ve školce. Teď si Emička prošla kašlem, který jsme přeléčili antibiotiky a sirupem proti kašli. Měla klidnější režim a na delší procházky s námi raději nechodila. Jen Ondrášek moc nechápal, proč musí Emička víc odpočívat a nemůžou si tolik hrát. Teď už se vrátili do starých kolejí a blbnou spolu snad ještě víc.

Na Vánoce jsme se chystali celkem rychle. Při stavění stromečku jsem musela hlídat všechny baňky, aby si je nespletla s míčky. Při chystání večeře a prostírání mi chtěla se vším pomáhat tak moc, až jsem ji musela i s Ondrášek „uklidit" mimo kuchyň. Při večeři se snažila házet ty krásné žebrající pohledy, ale když pochopila, že fakt nic nebude, lehla si pod stůl a téměř usnula. Po večeři se šlo ke stromečku, kde ji velmi zaujalo šustění balícího papíru. Tady už přišla řada i na Emču. Ondrášek trhal papíry celkem rychle, ale Emička chvilku váhala. Poté co pochopila, že fakt může, se do otvírání dárečků pustila se vším všudy. Po rozbalení se hrálo a koukalo na pohádky. Emička pak dostala svou večeři a šlo se spát.

Na Silvestra jsme se trošku obávali hluku z rachejtlí a petard. Asi jako většina pejskařů. Emička to zvládala celkem dobře do cca 17té hodiny. Pak se rachot stupňoval. Naposledy jsme šli ven v 7 večer a pak už byli raději zavření doma. Kdy jsme po Jirkově radě zatáhli žaluzie, pustili televizi trošičku hlasitěji a Emča byla s námi u postele. Nakonec jsme to všechno zvládli skvěle. Na Nový rok jsme se probudili do téměř klidného města.

Tímto by jsme chtěli Všem popřát do Nového roku vše nejlepší, štěstí, zdraví a ať se Všem vydaří vše co si přejí. To vše a mnohem více přejí Ondrášek, Emička a maminka Barča