První setkání s překrásnou fenkou Emou
menu

První setkání s překrásnou fenkou Emou

Byli jsme v Teplicích na otevření lázeňské sezóny, kde jsme se poprvé viděli s naší Labradorkou Emou.

Z úplně prvního setkání jsme byli trošku na rozpacích, protože EMA je vzrůstem opravdu malinká a měli jsme obavy, že k mému robustnímu vozíku nedosáhne. Po pár vteřinách strávených společně jsem zjistil, že je velice šikovná a poradí si i s tímto. Také jsme nevěděli, jestli to malé štěňátko vypadající ze předu trošku rozpačitě bude naše zlatíčko. Potom co ji přivedli blíž jsme zjistili, že je překrásná a ten dojem dělal jen onen postroj, který EMA má jelikož je jak jí říkají její majitelé "motorová myš".

Nejenom, že je rychlá, ale je také velmi šikovná, hravá a vstřícná. Také jsem se zpočátku bál o její tlapky, protože poprvé šla vedle el. vozíku, ale ona to po chvíli bez problému dokázala. Poté co jsem se naučil pár povelů, zvládali jsme i otočku vlevo na přelidněné Teplické kolonádě. Má moc ráda pohlazení a pokaždé procházce si jej po právu vyžádala. Její temperament je doslova úžasný.

Vím že Labradoři jsou schopní pejsci. Nevěřil jsem však, že také zvládne natáhnout moje těžké bezvládné nohy.

Po krátkém setkání bych Emu za žádného psa nevyměnil, tolik mi přirostla k srdci. Snad je to oboustranné. Bohužel naše setkání trvalo jen tři hodiny a jakmile jsme si začali trochu rozumět museli jsme se rozloučit.

Máme před sebou secvičování v Třemošné až na červenec, já se ale již teď nemohu dočkat. Každý den probírám fotky pořízené z prvního setkání. Po týdnu odloučení jsem usoudil, že se mi po ní stýská a toto setkání snad ani nemělo být tak dlouho před naším společným secvičováním. Už se těším až se zase uvidíme a až budeme spolu napořád. Doufám proto, že termín secvičování bude co možná nejdříve, ale vše má asi svůj čas.

Chtěl bych Vám tímto moc poděkovat za vše co Emu učíte a také za setkání na které jen tak nezapomenu.

Karel Bartáček s manželkou